| Alyn13 a întrebat:

Buna seara am si eu o problema cu un vecin de etnie rroma: el repara masini si buseste si da cu flexu la cativa metri de geam si in casa nu se aude nici la televizor cu toate ca are loc in spate da face in ambitie si am apelat de mai multe ori la politie si azi a venit iar si a iesit rau ca a inceput sa injure sa ameninte ca daca o prinde pe mama o bate rau. Va rog sfaturi cat mai repede.

8 răspunsuri:
| SamuraiX a răspuns:

O bate rau? Prinde-l si da-i peste bot! scuze ca o iau mai vulgar, dar crede-ma, eu n-as suporta sa-mi ameninte cineva mama... Cum a zis si Cheloo : pinde-l, leaga-l in lanturi si f*tel in c*r... Eu deja era sa-l bat rau de tot, nu era sa mai apelez la TPU )) Ina odata, sorry pentru vulgaritate))

| Puffulets a răspuns:

Putea sa-i dea amenda pentru deranjrea linistii publice. Stai linistit ca nu o sa-i faca nimic mamei tale. si cjiar daca o sa se intample ceva, mergi la politie si depui plangere.

| andrey663 a răspuns:

Poti sa rezolvi problema pe o cale amiabila cu el.Nu cu politia.Ca oricine se trezeste cu politia la usa se enerveaza si trece la amenintari.

| Alyn13 explică (pentru andrey663):

Da adr daca ii zici de vreo 10 ani si nu e prima oara

| bluur a răspuns:

Pai daca omul e dus nu prea ai ce sa ii faci, iar faptul ca ai apelat la politie nu a fost chiar inspirat, puteai sa ii zici frumos, sa i.l rogi frumos de cateva ori, era altceva...acum nu ma istiu, oricum bafta in rezolvarea ei

| Alyn13 explică (pentru bluur):

Pai cu vorba buna a fost de vreo 10 ani

| Divineeee a răspuns:

Apeleaza in continuare la politie, si in fiecare zi daca e nevoie.Pana la urma se va lasa pagubasi.Si te poti duce la politie sa reclami ca ai fost amenintat cu acest lucru.Presupun ca va primi o amenda.

| andrey663 a răspuns (pentru Divineeee):

Pentru un rrom om amenda ar insemna o declaratie de razboi.Mai bine nu reclami la politie daca vrei sa iti fie bine.