| TheLastOne a întrebat:

Buna!

Stiti cum, cu aproximatie, pe ce data a lunii intra pensiile de urmas pe card? Pana acum am primit prins posta, dar mi-au zis ca incepand cu luna aceasta o voi primi pe card, in urma cererii depuse, doar ca inca nu am primit nimic. Pe net am gasit ca dupa 14, dar poate stiti ceva mai concret. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Cred ca la pensii este la fel ca la alocatii, mie imi vine alocatia pe 15 sau 26 sau chiar intai, deci sunt sanse foarte mari sa intarzie.
Nu te astepta ca statul roman sa trimita la timp ceva.

1 răspuns:
| hd04wbw a răspuns:

De obicei pensiile intră pe card până în data de 15 ale lunii și de obicei nu întârzie.Am 2 părinții pensionari și știu ce vorbesc.