| MariaAlexandra2004 a întrebat:

De cateva saptamani un om de la un bloc mai departat vine la noi in fata blocului si parcheaza pe locul meu de parcare iar masina lui are numar de Bulgaria. Este vreo posibilitate sa chem pe cineva sa ii tracteze masina? Daca da, pe cine as putea sa chem? Si inca un lucru... chestia asta e legala?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau poti sai bagi noaptea la 1 dimineata spuma poliuretana cu adeziv intre usi si ai sa vezi de nu si-o ia cu macaraua

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai loc platit? Daca da un telefon la politia locala si rezolva ei

| MariaAlexandra2004 explică (pentru suntserios):

Eu platesc loc de parcare vreo 40 de lei pe an dar toti platim atat deci... practic nu e al meu dar vecinii din blocurile din apropiere s-au obisnuit ca acel loc sa fie ocupat de masina mea

| suntserios a răspuns (pentru MariaAlexandra2004):

Pai cum adica platesti dar nu e alta tau?
Locurile de parcare se platesc la ADP si atunci este fix al tau, cu placuta si tot ce trebuie.

Daca e vreun teren privat unde platesti acei 40 lei atunci contacteaza proprietarul terenului sa il inchida intr-un fel.

| deniskira a răspuns:

Daca locul de parcare este al tau si legea a aprobat asta inseamna ca e legal