| Stanciu_Ionut_1994_7UQA a întrebat:

Am un vecin care își parchează mașina de transport marfă în fața blocului si ocupă 3 locuri de parcare. Are voie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adreseaza-te Asociatiei de proprietari sau politiei rutiere.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regimul parcarii.
Daca parcarea este cu plata si a platit pentru 3 locuri atunci are voie.
Daca parcarea este libera (terenul apartine de bloc) atunci nu are voie.

| Stanciu_Ionut_1994_7UQA explică (pentru Ioandelasal):

Parchează în fața blocului. Nu se plătește parcarea. Cum ar trebui sa procedez?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stanciu_Ionut_1994_7UQA):

Adreseaza-te Asociatiei de proprietari sau politiei rutiere.

| Balan_Victor_1987 a răspuns:

Vorbiti cu asociatia blocului si instalati asa ceva la o anumita distanta cat sa incapa o masina normala
https://www.olx.ro/......b1NwR.html

| Cipriotuu a răspuns (pentru Balan_Victor_1987):

Gasesti la preturi bune si modele diverse pe: www.o-pa.ro