| Mega30 a întrebat:

Buna TPU! Doresc sa stiu daca am nevoie de firma (SRL, PFA, etc.) ca sa fac bani din Google Adsense pe site-ul meu. Suma minima de extragere pe Google Adsense, din cate stiu, este 500 de lei.
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind minor nu poti detine nici SRL si nici PFA, nici macar cont de Paypal nu poti avea, pana implinesti 18 ani.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal da, e nevoie de o firma sa poti fiscaliza veniturile.
Acum depinde si cat de multi vrei sa te dezvolti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nevoie. O dată pe an depui o declarație de venituri pe proprie răspundere, pe baza căreia ți se va calcula impozitul anual.