| Cosmin18393 a întrebat:

Bună. Un elev dintr-un liceu militar din primul an, are voie sa se transfere la un alt liceu? Daca da, care sunt condițiile? Am auzit că dacă vrei să te transferi dintr-un liceu militar la un alt liceu cu alt profil trebuie să plătești o sumă de bani, ca sa plătești cazarea la cămin sau ceva de genul.

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Poti sa te transferi la un alt liceu, dar pentru anul facut la liceul militar trebuie sa platesti toate cheltuielile pe care le-a facut Ministerul Apararii Nationale (Liceul militar) pe timpul scolarizarii: cazare, hrana, echipamet, foi de drum pentru vacante, rechizite etc.
Cat sunt aceste cheltuieli? Depind de perioada cat a urmat cursurile liceului militar. Pe un an de zile urca la cel putin 20 de mii de lei.