| mario_6601 a întrebat:

Buna ziua all. Am si eu o intrebare, eu mi-am pierdut permisul de conducere. As vrea sa stiu daca trebuie sa fac fisa medicala pentru a-l reface. Am fost la politie si nu stiau ce sa spuna. M-au trimis la un xerox ca se ocupa, doamna de acolo mi-a dat o cerere de completat si a zis ca nu mai trebuie si fisa medicala dar eu am intrat acum pe internet si am vazut ca cere. Stie cineva sa imi spuna exact daca trebuie sau nu? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de vizita medicala doar daca vrei un permis nu o noua perioada de valabilitate.

Daca vrei doar sa il schimbi pe ala pierdut si sa mentii perioada de valabilitate nu ai nevoie de vizita medicala.

3 răspunsuri:
| mario_6601 explică:

Ai idee catdureaza pana mi-l da pe cel vechi ce l-am pierdut

| suntserios a răspuns (pentru mario_6601):

Depinde de orasul in care il faci, dureaza in medie 3-4 zile