| Deianeira7 a întrebat:

Bună ziua! În urma cu aproape 2 ani, când eram începatoare am zgâriat o mașină la intrarea în parcare. Neștiind cum se procedează, am făcut amiabilă, lasand procedurile în seama șoferului (a firmei ce deținea mașina, șoferul fiind doar un angajat). Ei s-au ocupat de tot, astfel au declarat dauna totală pentru o zgârietură. Asigurarea o aveam la euroins care nu au plătit facturile, iar acum, sunt chemata în proces ca intervenient. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spui ca ai facut o constatare amiabila dr nu spui ce ai scris in actul de constatare si daca ai facut sau nu macar o fotografie a daunelor.
De asemenea nu spui ce fel de intervenient esti.
In orice caz, in proces, sa spui adevarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum ce trebuie sa faci e sa îți iei un avocat bun.