| Emilian86 a întrebat:

Buna ziua
Inca o intrebare legata de achizitionarea unei case,deci daca eu locuiesc in Calarasi si vreau sa imi cumpar o casa in alt judet unde trebuie sa fac actele necesare, la un birou notarial in calarasi sau in judetul unde imi cumpar respectiva locuinta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa inchei contractul de vanzare-cumparare oriunde (in judetul cu casa sau in judetul tau), in functie de cum te intelegi cu vanzatorul.

| HreniucAlex a răspuns:

Pentru a cumpara casa nu ai nevoie de nici un notar, poti sa faci rost de casa de la vanzator semnati actele intr voi si se rezolva totul, asa ca intre 4 ochi happy