| ica a întrebat:

intrebarea mea este daca sunt in anul 3 la facultate si lucrez, iar firma vrea sa ma dea in somaj, beneficiez de acesta? Multumesc!

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ai platit asigurari sociale cel putin un an, beneficiezi de ajutor de somaj.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca ai carte de munca si 1 an lucrat ok iti da si ai dreptul la 1 an si 3 luni de somaj asa sp legea

| alex2009 a răspuns:

Daca ai carte de munca si peste un an vechime beneficiezi de somaj ...este dreptul tau legal

| bogdand a răspuns:

Daca ai lucrat cu carte de munca mai mult de un an ai dreptul la somaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat ai lucrat la ei si daca ai dreptul citeste legea somajului o gasesti pe net, pentru ca n-am toate datele ca sa-ti pot raspunde complet.