| RobertMrc a întrebat:

Buna ziua! Pot face un contract de inchiriere intre o firma si o persoana fizica fara notar, doar cu semnaturile noastre? Sau trebuie facut la notar?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, este valabil si contractul de inchiriere sub semnatura privata.

| Holiday a răspuns:

In general contractele de inchiriere nu se fac la notariat, ci sub semnatura privata.

| mi25 a răspuns:

Holidai ti-a dat raspunsul corect. Contractul se inregistraza la ANAF si are aceiasi valoare ca unul autentic (facut la notar). Contractul facut intre parti se poate si legaliza la notar cu o suma modica.

Răspuns utilizator avertizat
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Poți dar e mult mai seif la notar sa nu ai neplăceri ulterior