| Joker3134 a întrebat:

Ca politist daca ti se afla ca ai fumat droguri poti fi dat afara? Dar tin sa precizez ca ai fumat in afara serviciului si nu ai fost prins cand fumai sau cu marfa.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fara dovada? Doar daca recunosti. tongue
Altfel poti fi dat afara oricand pentru aproape orice "problema" ce se inventeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns (pentru Joker3134):

Jurământul pe care îl depui. Cred ca trebuie sa dai dovada de probitate tot timpul. Consumul de droguri este ilegal.
Te intreb eu, în afara orelor de serviciu fura. E ok?

| HerculePoirot a răspuns:

Pai tu ce faci? Ai ales sa lupti impotriva a ceva ce ai devenit chiar tu? Mi se pare stupida intrebarea avand in vedere ca daca esti prins cu "droagele" iti iei parnaie, la munca sau in afara ei, indiferent ca esti tu judecator sau un simplu tablagiu.