| AvalohAlyn a întrebat:

Care om,ce candidat credeti ca este cel mai potrivit pentru a ocupa functia de presedinte al Romaniei? Sa nu spuneti niciunul, din 14 candidati trebuie sa se gaseasca unul mai pe placul vostru.

32 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Care dintre ei nu minte?
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis mi se pare cel mai puţin nepotrivit, deci mai potrivit decât contracandidaţii săi (în majoritatea privinţelor).

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

http://i.imgur.com/00L5G6h.jpg :))

http://www.tpu.ro/......-mai-mult/

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

| AvalohAlyn explică (pentru NOname):

Da.Aceeasi parere o am si eu.E putin diferit de toata clasa politica.

| NOname a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da. Are un fel de nobleţe, care printre politicieni este extrem de rară.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iohannis. Cum a vandut copii in Sibiu o sa vanda si tara. Atunci o sa avem o alta conducere si poate scapam de coruptie.

| Dandanache a răspuns:

Macovei sau Johannis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iohannis

| OnuOnulică a răspuns:

Melescanu!

| Mădă0611 a răspuns:

Macovei, desi i-as da votul lui Iohannis sa fiu sigura ca macar cu 1 e mai sus sau mai aproape de poanta, dar o vreau pe Macovei presedinte si poate totusi are sanse intr-o tara crestin misogina.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ponta

| RaduTN a răspuns:

Iohannis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis. Parca e cel mai potrivit pentru a ne scoate din noroi, cat de cat.

| RM94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ne scoata din noroi rolling on the floor? Daca Iohannis iese presedinte, actualul presedinte va fi pus prim-ministru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RM94):

De unde stii, esti clarvazator?

| Dandanache a răspuns (pentru RM94):

Domnu' analist politic, care sunt calculele care v-au indicat atat de sigur acest scenariu? Sau e doar indopare cu Antena 3?

| RM94 a răspuns (pentru Dandanache):

Ma, nici el nu prea pare om drept. Ai vazut ce avere are? Explica-mi tu mie cum obtii atata avere cu un salariu sub 400 euro pe luna?

| suntserios a răspuns (pentru RM94):

Mda, de parca ar fi vreunul care nu fura, dar macar Iohannis are o mare dodava ca poate sa fac si lucruri bune si acesta dovada e Sibiul

| Dandanache a răspuns (pentru RM94):

Romeo, eu intrebasem altceva. Si daca neamtul nu pare om drept, de ce naiba ai vota un albanez despre care stim deja ca nu e om drept? Daca averea lui Johannis te ingrijoreaza, averea clanului Ponta nu ar trebui sa te bage in fibrilatii? Plagiatul musamalizat? Afacerea Duicu? Legea amnistiei sau legea impotriva difuzarii de informatii? Etc. etc.

Nu iti place Johannis, e treaba ta, dar e o tampenie sa spui ca e corupt cand tu il tii in rama pe tata coruptilor. Cand ai o afinitate pentru Stalin, nu spui ca nu il suporti pe Napoleon pe motiv ca a avut inclinatii dictatoriale, ca te faci de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Mai bine Iohannis decat Macovei, Branza sau nu stiu mai cine.

| Țoglă a răspuns:

Klaus Iohannis, s-a văzut ce a făcut din Sibiu când a avut ocazia să-l conducă.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Ponta sau Tariceanu.

| DrTerrible a răspuns:

Iohanis, oricum nici un candidat nu v-a scoate tara din "mizeria" in care e bagata, eventual o v-a baga mai rau ..asta in caz ca iese Ponta. Parerea mea!

| shippuden a răspuns:

Iohannis este cel mai indicat sa fie presedinte, mi se pare cea mai intelepta decizie. ponta nu a jucat cinstit in aceasta campanie, ci foarte murdar aducand jigniri mai ales lui iohannis care cel mai de temut rival

| Gabbriell a răspuns:

William branzica laughing el e tata lor laughing))) prea bun prea ca la tara laughing

| paulmicutz a răspuns:

Da votati-l pe Iohanis care trimitea copii la produ*s laughing, oricum cine v-a iesi tot nu o sa ne fie bine, deja s-a dus de rapa tara asta!

| RM94 a răspuns:

Victor Viorel Ponta

| SaveTheNature a răspuns (pentru RM94):

Oare de ce oamenii cu iq -ul foarte scazut il voteaza pe Ponta? mereu m-am intrebat.

| nechiforboss a răspuns:

As merge pe Klaus Iohannis( nu-mi convine ca face alianta cu PD-L) nu sunt nici psd-ist nici pd-list, sau as opta pe Corneliu Vadim Tudor desi nu prea are sanse. Oricum parerea mea este ca presedintele va fi decis ca intotdeauna in ultimii ani de Serviciile Secrete, marile puteri ale lumii(Germania, S.U.A, etc), binenteles de pomenile electorale si de modul in care se fura la numararea voturilor.Deasemenea as miza pe William Branza(desi si el este cotat cu sanse mici).As miza deoarece candideaza din partea partidului ecologist iar eu sunt un sustinator.

| sweetnov a răspuns:

M!

| Constantinescu_Andrei_1989 a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai buna alegere ar fi Macovei. 1. Nu face parte din nici un partid politic... Deci nu trebuie sa intoarca favoruri pentru campanie pe care ea nici macar nu a facut-o ca cei doi moguli.
2. A facut DNA, singura institutie ce ii baga pe unii unde le este locul.

| BiaBiBianca a răspuns:

Eu as vrea Elena Udrea