| DanielaJustMe a întrebat:

Cat m-ar costa o procura ce spune ca pot parasi tara (sunt minor) caci parintii si-au dat acordul? Am inteles ca este in jur de vreo 100 ron dar nu sunt sigura. Multumesc.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de procura ci o declaratie a parintilor, autentificata de un notar public si costa, la minim, 18, 60 lei, nu cred ca ar fi mai mult de 25 lei.

| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa mergi cu parintii la un notar.Nu poti face asta singura.Din tara nu poti pleca singura(atentie)ci cu o persoana majora careia i-ai fost incredintata de catre parinti, prin acea procura.Se specifica data iesirii din tara si a revenirii, care trebuiesc respectate.Te costa in jur de 60-70 ron.

| DanielaJustMe explică (pentru darrio2007):

Oh, okay. Si stii cumva o adeverinta medicala ce spune ca pot parasi tara, cat este? (ca si pret) Mercii!

| darrio2007 a răspuns (pentru DanielaJustMe):

Nu iti trebuie adeverinta medicala.

| DanielaJustMe explică (pentru darrio2007):

Mie asa mi s-a spus la scoala.(este vorba despre o excursie)

| darrio2007 a răspuns (pentru DanielaJustMe):

Deci este de la scoala.Ok.O adeverinta costa 15-20 ron.La medicul tau de familie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio adeverinta medicala

| raduradu2014 a răspuns:

Maxim 100 ron nu mai stiu cat am dat eu acum 2 ani cam 80lei acum nu are cum sa fie mai mult de 100lei

| Stoiculescu_Iulian_1989 a răspuns:

Mergi de manuta cu parintii tai la un notar si el va face procura in nici 5 min si nu cred ca ajunge la 100 de lei poate mai putin