| InfinityIsTheLimit a întrebat:

Ce inseamna ca o specializare de ex. balneofiziokinetoterapia nu e reglementata sectorial in UE?

2 răspunsuri:
| sweetheart16 a răspuns:

Absolvenţii acestei specializări primesc titlul de tehnicieni de balneofiziokinetoterapie şi recuperare medicală licenţiaţi, în urma unui program de studiu de 3 ani, acumulând 180 ECTS.

Primul an de studiu este comun atât pentru această specializare cât şi pentru celelalte programe de studiu de trei ani din cadrul Facultăţii, selecţia specializării făcându-se dupa primul an, pe baza opţiunii studenţilor şi a mediei din anul I.

Ca nu e regulamentara sectorial in UE se refera ca nu este oficial permisa prin lege in unele tari care fac parte din UE. Poate fi practicata, dar e posibil sa urmeze consecinte mai serioase sau chiar banale.
Sper ca te-am ajutat.
O seara placuta!

| InfinityIsTheLimit explică (pentru sweetheart16):

Deci.daca eu termin facultatea asta..as putea lucra in UE sau ar fi ca si cum facultatea am facut.o degeaba deoarece la ei nu exista?