| anonim_4396 a întrebat:

Ce mai e in Haiti? Mai dureaza cutremurele? Ce se va intampla cu oamenii care au ramas pe drumuri? Au primit ajutoare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi a mai fost un cutremur de sase grade. Ajutoare tot primesc, dar se omoara intre ei, pentru ca nu exista organizare si este un haos total.

8 răspunsuri:
| myrazvy a răspuns:

Un opil de 12 ani in marea britanie sau nu mai tin minte a stras pentru Haiti 85000 de lire sterline si noi in Romania, fac referire la toti din romania am strans decat 50000 de euri, sincer suntem nesimtiti sa mai vorbim de Haiti, e jalnic cum cei cu bani ca Patriciu, Becali si restul sa nu dea si ei cel putin cate 100000 de euro, la cat fura

| Barajag a răspuns:

Da au primit, am inteles ca sunt multe tari care le-au oferit si bani printre care tara unde ma aflu eu acum a dat 1 mil euro, cel mai rau este ca neavand unde locui, se vor imbolnavisad

| BUBULINA a răspuns:

Cu bani tai de laptop ii poti ajuta pe Haitienitongue

| knnight a răspuns:

Da am auzit ca au primit ajutoare de la alte tari, ar fi fost frumos sa fie si Romania printre tarile respective...

| Dyingfetus a răspuns:

straight faceCam greu cu oameni astia ramasi fara case. Un nou cutremur, de data aceasta de 6, 1 grade pe scara Richter, s-a produs miercuri in Haiti. Panicati, oamenii au iesit in strada, in timp ce resturile cladirilor ramase in picioare in urma seismului produs in urma cu o saptamana riscau sa se prabuseasca peste ei.sadSpitalele din capitala haitiana sunt deja supraaglomerate, iar taberele celor ramasi fara adapost nu au apa potabila, existand riscul infectarii cu tetanos, pojar, meningita si alte boli.Organizatiile internationale s-au mobilizat masiv in vederea distribuirii de alimente, apa potabila si medicamente, pentru supravietuitorii seismului de marti.straight face De asemenea, fonduri importante au fost deblocate de diverse guverne si institutii internationale pentru a veni in ajutorul poporului haitianhappy
big grin

| poechce a răspuns:

În Haiti ( practic ) nu mai e nimic. Fără medicamente, hrană şi. un adăpost aceştia se vor îmbolnăvi.
De la ţările care au de unde da. aceştia au primit ajutoare. Au mai primit ajutoare şi de la societăţile de solidaritate internaţională!

Doamne ajută! Ferească-ne de un asemenea cutremur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa-i ajuti? Asa, cum poti tu, si cat te tine buzunarul. Pentru ca o consolare nu-i ajuta la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au fost gasite peste 250 firme fantoma unde banii pentru donatii se duceau la niste mafioti de rahat. asa umanitate avem.