| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? cine credeti ca va fi urmatorul presedinte? cine ati vrea sa fie urmatorul presedinte?

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu as vrea sa iasa presedintr Klaus Iohannis.E mai diferit si mai capabil fata de ceilalti.

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis.

| AndreiGabi a răspuns:

Nu ma mai surprinde nimic... Tara nimanui! Online, Ponta, obtinuse din 30 si ceva de mii de oameni 5%, batalia s-ar fi dus intre Iohannis si Macovei. In real, faina si uleiul, sunt sfinte! Tot aia care au furat mai mult se bat, au mai mult de impartit. Ma doare undeva de cine iese, ambi au un card de hoti in spate si romanul voteaza o poza editata de televiziune, sau sticla de ulei. Mai bine ma mut prin Africa, mai periculoasa prostia decat ebola!

| sweetnov a răspuns (pentru AndreiGabi):

Mda...o realitate virtuala din pacate e mai frumoasa.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AndreiGabi):

Ideea ta despre online e un miraj. desigur cand nu votezi si nu vezi cine vine realmente la vot, e cam nasol.

| AndreiGabi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Realmente, nimeni nu stie ce patesc voturile reale dupa, sub ce forma pleaca spre "numerotare", nu exista o evidenta a cui, cu cine a votat. Daca undeva pe drum, o cutie cu hartii este schimbata, tu, sau oricine altcineva nu o sa stii vreodata. Sunt sigur, absolut sigur, ca banii ofera o astfel de posibilitate. In privinta votului online... Nu imi vine sa cred in el, dar citeste raspunsurile de mai sus si intreaba-te, cum a iesit Ponta?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AndreiGabi):

N-ai inteles. Votul electronic nu e un sistem prin care votezi pe net. Tot la o sectie de votare te duci. Acolo e un aparat special pe care votezi, avantajul fiind ca nu exista hartii ce pot fi stampilate ulterior sau furate ulterior.

Cu candidati ca parasUdrea, Machiorvei, Dan Senzationescu, Branza, unguroii si alti asemenea chiar e nevoie sa-ti explic pe indelete de ce-a iesit mai bine Ponta?

Sau sa-ti repet de ce e mizerabil ca jumatate din voturile lui Iohannis vin de la structuri si votanti pedelisti?

Sau nu vrei sa pricepi? Ca daca nu vrei si esti chitit pe o idee nu ma obosesc ca nu incerc sa conving pe nimeni de nimic ci sa evidentiez fapte nu vorbe.

| AndreiGabi a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ma faci sa rad... laughing Am scris un text pe care l-am sters in prealabil pentru ca te-as fi jignit si incerc sa nu o fac. Daca tu crezi ca un PSD-ist, in locul unui PDL-ist ar fi facut mai mult... In fine, ma opresc aici, numai bine! M-am agitat cam mult azi si chiar nu mai imi pasa. laughing

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AndreiGabi):

Nu stiu daca vreun PSD-ist vreodata si-ar fi batut joc si de romani si de politica la modul cum n-a reusit nici un alt partid in afara de PDL. Te fac sa razi si nu prea-ti pasa? Pai cu deciziile celor ca tine a intrat tara in mizeria de conducere ce ne-a tampit si nenorocit pur si simplu din momentul in care Basescu a reusit sa traga toate sforile in guvern. Macar bine ca recunosti cat de mizerabile au fost deciziile PDL-ului, te-a luat "gura" pe dinainte. O fi bine? Te simti bine in sufletul tau sa fii rau intentionat? Ma intreb asa. Cei ca tine ne-au jignit oricum doua mandate la rand cu votul dat unui animal mizerabil care bea si face crize de nervi si jigneste lumea de la tribuna prezidentiala, care a reusit in 10 ani de zile sa faca o intreaga clasa politica sa se comporte absolut golaneste. Eu as tacea in locul tau si n-as mai spune enormitatile astea vehiculate de propaganda subversiva cum ca toti sunt la fel. Nu toti sunt la fel si nu toti sunt prosti sau nesimtiti, sa stii de la mine.

| MariusF23 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Sa te pazeasca Dumnezeu de cei ca mine, sau ca alti oameni de dreapta. Ai fost spalat pe creier de haznaua 3 a turnatorului voiculescu, ala care a furat 60 milioane de euro din bugetul statului, ala corupt. Basescu, pe langa unele prostioare care le-a facut, a facut de asemenea multe lucruri bune pentru Romania. Pana in 2012 aproape a scos Romania din criza. A infiintat DNA (cu ajutorul Monicai Macovei), care a prins multi din coruptii PSD si nu numai. Pontanacul ce a facut? Stiu eu ce a facut. A bagat 35 taxe, care sunt practic degeaba. Preturile la combustibili au crescut odata cu acciza aia de rahat care a finantat campania electorala a marelui nostrum conducator stalinisto-comunist dottore Victor Viorel Tonta. Gandeste-te inainte sa scrii. Pacat ca esti deja o cauza pierduta.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru MariusF23):

Mai bine te gandesti tu cat te-au spalat labe1 teveu pe creier. Ai uitat pe timpul lui Boculete cand aproape s-a dublat pretul la benzina, da ne place sa ne luam de o acciza de 12 eurocenti. Hai lasa-ne si cu basistii tai si cu antenistii ca mi se rupe de amandoi. Nu e nevoie pentru mine personal decat sa-i observ pe cei doi cum se comporta, nu sa-mi spuna mie niste jurnalisti limbrici cum cred ei ca se comporta. Sunt transmisi bine mersi aproape la fiecare interviu, nu-ti trebuiesc jurnalistii sa-ti faci o opinie, sau ma rog poate tie iti trebuie alde Soneria Matei, Tapalaba si altii. Eu ma uit la doua posturi, Antena3 si RTV, pentru simplul fapt ca nu suport mizeria de la Realitatea si labe1. In rest te asigur ca nu ma iau decat dupa ce aud din guritele politicienilor.

| Dandanache a răspuns:

Johannis.

| RAY a răspuns:

Eu personal cred ca ponta, acuma ca presedinte nu poti ridica economia, decat sa urli

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''Ce parere aveti?''
-Afara ploua.
''Cine credeti ca va fi urmatorul presedinte?''
-Victor Ponta
''cine ati vrea sa fie urmatorul presedinte''
-Eu as vrea sa fiu, alta solutie mai buna pentru tara asta nu vad.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ponta si Ponta. M-am plictisit sa argumentez cu 10 persoane de pe TPU care-l sustin pe Iohannis avand impresia ca-s 10 milioane.

E greu de digerat adevarul si anume faptul ca Iohannis e candidatul unei coalitii formate dintr-un PNL aruncat ca o curva de la liberali la popularii europeni, de altfel fani ai lui Basescu, si din PDL, partidul care face cam jumatate din alianta asta, jumatate care a votat Iohannis. Si-atunci realmente jumatate din procentele obtinute de Iohannis sunt de la PNL, jumatate de la partidul lui Basescu care a nenorocit tara atatia ani buni de zile. Ce sa zic, in rest agitatia catorva de pe net e fix vax albina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate cred ca va fi Ponta, dar eu as vrea sa fie Vadim.

| Teardrop a răspuns:

Cred că va fi Ponta, şi aş vrea să fie Iohannis.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Klaus Iohannis un om destul de serios decat il vad ca presedinte Romaniei pe William Branza, Monica Macovei, Victor Ponta sau nu mai stiu cine.

| MariusF23 a răspuns:

Iohannis. Mult mai bine decat tonta.

| eudoareuu a răspuns:

Klaus Iohannis. Restul sunt niște mincinoși ( parerea mea).

| sweetnov a răspuns:

Iohannis fara alte pareri.

| Crossover1 a răspuns:

Ponta

| Dacos a răspuns:

Deocamdată Ponta are 40%, iar Iohannis are 31%. Se va face turul 2 în care se va alege din cei doi, dar eu cred că va ajunge Iohannis.

| Deny_Deny_1999_YZIF a răspuns:

Iohanis!