| Sawarekh a întrebat:

Chiar este razboi in Ucraina?
Stiu ca sunta stupida intrebarea, dar tot aud din unele surse ca presa minte, ca cica nu ar fi razboi doar la graninta Ucrainei.
Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt zeci de mii sau chiar sute de mii de articole in presa scrisa, online si la televiziuni care vorbesc de razboiul din Ucraina si tu nu te-ai lamurit?
Nu-mi vine sa cred asta, banuiesc ca n-ai ce face altceva.

| darrio2007 a răspuns:

Te-ai nascut azi? Vuie televiziunile si internetul despre asa ceva si tu intrebi abia acum? Este a patra zi de razboi acolo.
Of, sper sa nu fii tu cel care vei apăra tara asta, in caz de un conflict militar.
Tot, noi astia care am facut armata si stim ce poate insemna un razboi, o vom face. Shit!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai site-urile oficiale ale ucrainienilor. Inclusiv presedintie, ministerul apararii. ce motiv ar avea aia sa minta? Tona de filmari puse pe net de civilii de rind... si alea sa fie tot vrajeli? Serios? Toti refugiatii care intra la noi in tara... si astia sa fie vrajeli?

| Frank51 a răspuns:

Nu este război, filmările sunt luate din call of duty, ultima versiune cu VR.

| johnnny123 a răspuns:

Așa este, întrebarea este complet stupidă. Stai jos și nu te mai "informa" de la sursele sponsorizate de Kremlin.

| Brizbriz a răspuns:

Nuuuuu, nu e razboi, nuuuuuu, rusii au venit cu flori si cantece
te rog sa ii spui asta lui Erin28 care e innebunit ca pierde o prietena de o viata:
https://www.tpu.ro/......um-era-in/
ca doar el nu e presa si nu are nici un motiv sa minta si are informatii directe de la cineva care se afla in zona de razboi!

| Yuoia a răspuns:

Dar de refugiatii pe care ar trebui sa-i vezi daca te-ai uita la stiri si nu pe jocuri, crezi ca sunt fake? Fuge lumea de razboiul inceput deja. Si vin la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu crezi pana nu vezi. Ia-ti vacanta si mergi sa vezi. Sa-mi spui si mie te rog.

| literallythesamebruh a răspuns:

Fără supărare, tu ai stat în peșteră până acum? Mass-media bubuie pe baza acestui subiect. Nu mai este nevoie să spun nimic.

| doctorandus a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Dap, in Rusia presa nu mai are voie sa foloseasca cuvantul "razboi" referitor la razboiul Rusiei contra Ucrainei. Ordin de la stapanire.