| andrada_9283 a întrebat:

Ciao! am si eu o intrebare care ma tot macina de ceva timp... daca te aflii in procesul de divort, abia la prima infatisare, dar nu exista minori, insa va fi si un partaj, te poti afisa cu o alta persoana inainte de terminarea divortului? sau asta va fi contra ta la proces? eu stiam ca doar in cazul custodiei copilului nu te poti afisa cu o alta persoana, dar oare si in cazul partajului? multumesc mult

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu exista copii n-are prea mare importanta afisarea cu alta persoana, mai ales daca divortul este cu acordul ambelor parti. Poate avea importanta daca nu este divort amiabil, asta ar putea arunca vinovatia asupra respectivei/respectivului si ar avea importanta in atribuirea locuintei si suportarea cheltuielilor de divort. Numai bine!

regis
| regis a răspuns:

Nici daca exista minori nu ar trebui sa fie o problema, unul dintre principiile cele mai importante fiind acela ca "un sot rau nu este neaparat un parinte rau". Ipocrizia este insa mai presus de lege...

| snowflake a răspuns:

Nu are nici o importanta.
bunurile obtinute in timpul mariajului nu au nici o treaba cu faptul ca tu ai o alta relatie acum happy