| Simonyk_Simona_1993 a întrebat:

Cine candideaza la presidentie in 2012?

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nimeni, poate in 2014, chiar crezi ca pica Voda anul asta, de se fac alegeri la presedintie?

| a1doru a răspuns:

In 2012, Mos Craciun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramii la papusile tale si lasa politica pentru aia care si-au luat majoratu'. Ei stiu ce fel de alegeri avem anul asta.
P.S. Sau sper sa stie straight face

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o, mai. Poate ea alege presedintele de scara anul asta!
In alta ordine de idei, sper sa implineasca 18 ani DUPA alegeri, ca, daca se duce la vot, habar n-are ce alege acolo. Si presupun ca mai sunt inca multi la fel. Stii tu; conform vorbei aleia a lui Lapusneanu.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu stiu! Am vazut oameni in toata firea intreband acelasi lucru! Cred ca jumatate din poporul roman, habar nu au cand se voteaza, pentru ce se voteaza si ce-i cel mai grav: pe cine? Dar ce zic eu jumatate...mai mult!
Vai de capul nostru si de viitorul acestei tari! Suntem la mila...cui?

| Simonyk_Simona_1993 explică (pentru anonim_4396):

Spre surprinderea ta am deja 18 ani!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simonyk_Simona_1993):

Stii? Exista o zicala "daca taceai, filozof ramineai". Adica aveai o scuza ca esti pe linga. Acum asta e, stim si noi ca ai deja drept de vot si cind o sa mergi sa ti-l exerciti, n-o sa stii unde si de ce te duci.
P.S. Raspunsurile pe care le-ai primit, chiar sint relevantewinking

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai exista si o alta vorba: "mai bine taci si crede lumea ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu".

| debarba a răspuns:

Eu candidez. Promit ca legalizez prostitutia si drogurile. Promit ca voi introduce ca obiect de studiu ora de fumat in scoala preferabil marijuana si alte chestii usoare. Cei care vor produce droguri si le vor vinde in china iar banii rezultati ii cheltuie in Romania pe fimei le reduc taxele si impozitele. Si voi face multe altele.
Ma votati?

| Simonyk_Simona_1993 explică:

Am deja 18 ani si am crezut ca voi primi raspunsuri relevante.

| Simonyk_Simona_1993 explică:

Imi pare rau de tine daca acesta este punctul tau de vedere! Dar consider ca tuturor ar trebui sa ne pese de ce se intampla in tara noastra si din cauza persoanelor ca tine tara a ajuns in acest punct.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simonyk_Simona_1993):

Sa-ti para rau de tine, ca esti total confuza. Nu stiu unde ai vazut ca as fi negat "ca tuturor trebuie sa ne pese de ce se intimpla in tara noastra". Am spus ca habar n-ai de ce se intimpla in tara asta si o sa mergi la vot fara sa stii ce-o sa votezi. Iar asta reiese din intrebarea pe care ai postat-o. Cu alte cuvinte, datorita ametitilor astora ca tine, tara a ajuns in halul in care a ajuns, ca habar n-aveti pe ce lume traiti si ce votati. Ia spune-ne tu, stii cine-i presedintele tarii? Da' repede, fara sa cauti pe Goagăl.