| ariana10 a întrebat:

Cine credeti ca a fost cea mai puternica femeie din lume de-a lungul timpului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fecioara Maria, Nefertiti, Ioana D*arc, Cleopatra, Mata Hari, Ecaterina Teodoroiu, etc. inclusiv tu.
Fiecare femeie este puternică, numai că cele mai multe stau în umbră.
Puţine au reuşit să intre în istorie.
Pa, pa.

30 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cleopatra...Regina Victoria a Marii Britanii...Margaret Thatcher...Printesa Diana...Fiecare dintre ele a schimbat-intr-un fel sau altul- radical lumea.

| Flav a răspuns:

Mama mea - mare pacoste a mai nascut.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Caterina de Medici - a facut istoria Frantei asa cum a vrut ea destul de multi ani.

nony
| nony a răspuns:

Nikita..si inca mai traieste rolling on the floor

nony
| nony a răspuns:

Naomi e travestit. dar se pune si ca femeiehee hee

| psiholoaga a răspuns:

Fecioara Maria. A dat dovada de inteligenta, imaginatie si tact.

| Dara a răspuns:

Regina Elisabeta I a Angliei, Cleopatra. Dar nu poti spune asa ceva despre o singura femeie, pentru ca fiecare la timpul sau a facut istorie.

| Shery a răspuns:

Eu :d
ok, mama:p...

| SweetCandy a răspuns:

Ioana Darchappy

| FearNoEvil a răspuns:

Maica Tereza.

| kathessa a răspuns:

Mama lui Iisus!

| Swabia a răspuns:

Orice femeie care este innobilata cu titlul de mama!

| RetroX a răspuns:

Varya Akulovahee hee

| maryana5 a răspuns:

Sotia lui Clintonwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama happy

O noapte placuta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caterina de Medici, Ana Pauker, Ioana D'Arc, Lucrezia Borgia etc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regina Elisabeta I, fiica lui Henry al VII-lea cu Anne Boleyn, supranumita si Regina Virgina (desi fie vorba intre noi, se zice ca nu prea mai era).
De ce?
- Perioada in care a domnit ea e cunoscuta ca "epoca de aur", deoarece a sporit puterea Angliei pe plan mondial;
- A revolutionat Biserica (Biserica anglicana devine Biserica oficiala, reusind sa faca un compromis intre credinta protestanta si cea catolica);
- cat a domnit ea, stiinta si artele au "inflorit", iar nobilii nu putut sa manance din banii poporului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotia lui dumnezeu. Si inca mai e cea mai puternica femeie din lume, ca n-am divortat.

| Puiutz a răspuns:

Mamilove struck. si ea o sa si ramana pentru mine love struck

| marry a răspuns:

Ioana D'arcbig grin

| StarDust a răspuns:

Nefertiti

| StarDust a răspuns:

Naomi e femeie? :O:O:O:O

| nuamnuvreau a răspuns:

Eu le-am admirat si inca le admir pe printesa Diana, Oprah, si mama mea

| adinescu a răspuns:

Wonder womanhappy

| adinescu a răspuns:

Nony eu cred ca naomilaughing

| Ruxy a răspuns:

Edith Piaf. Iti recomand sa vezi filmul "La vie en rose" (daca nu l-ai vazut) si mai vorbim apoiwinking

| Andreea24 a răspuns:

Elisabeth I, regina Angliei pentru 40 de ani (1533-1603). S-au facut o multime de filme pe baza domniei ei si puterii pe care o detinea, si referitoare la dinastia Tudorilor din care facea parte. E interesanta istoria perioadei respective, iti recomand sa citesti "Surorile Boleyn" de Phillipa Gregory.

| autoboy a răspuns:

Xena

| margaritar a răspuns:

Mama meah happy love struck