| CrazyKiddd a întrebat:

Cine vreti sa iasa presedinte?
Ce parere aveti de Monica Macovei?

23 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Buna profesionista, a pus pe picioare justitia dar are putine procente la intentia de vot. Tot respectul pentru activitatea dumneaei din Romania si din parlamentul european!

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis mi se pare cel mai puţin nepotrivit, deci mai potrivit decât contracandidaţii săi (în majoritatea privinţelor).

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

http://i.imgur.com/00L5G6h.jpg :))

http://www.tpu.ro/......-mai-mult/

Dar şi Monica Macovei e ok în multe privinţe, dar nu are şanse reale, planuri bine definite şi nici postură de lider şi diplomat. Dar oricum, ar fi de sute ori mai potrivită decât Ponta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prietene nu stii ce spui...

Stii ca de cand e ponta premier, guvernul pe care l a condus a introdus peste 30 taxe noi? a dat doua frimituri cu o mana si a luat 10 paini cu camionul.

a nenorocit pe agricultura. a obligat crescatorii de animale si agricultorii sa plateasca impozite de 16%

a marit taxele locale la inceputul lui 2013 cu 16 % ca aveai gauri in buget

a bagat o groaza de taxe pe exploatrea si folosirea resurselor naturale pe care le avem

obligativitatea platii CAS din veniturile din chirii

diverse taxe la drumuri si poduri majorate precum cel de la cernavoda

coplata in sistemul sanitar

marirea taxei de timbru

marirea unor taxe administrative precum taxa de divort

accize majorate la bauturi si tigari, la haine din blana

accize majorate la benzina

impozite marite pe masini de teren

si lista poate continua.

Si ce a facut cu banii?

pai numai saptamana trecuta a dat 6 mil de lei pentru niste biserici prin Spania ca a fost saracul huiduit

| OnuOnulică a răspuns:

Are atitudine si imi place cum gandesti dar eu vreau sa iasa Teodor Meleșcanu!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru OnuOnulică):

E prea fata de sluga, ca un caine batran, asta pleaca capul in fata oricui, nu are personalitate, e viclean contaminat comunist, i se pare ca e diplomat, in plus nu vreau alegeri anticipate sau sa ma conduca seful senatului, o scarba! Asta, Melescanul asta al tau moare in maxim un an! Tu nu vezi ca abia se tine pe picioare? Esti ruda cu el sau cu Tariceanu?

| neutrino a răspuns:

Frumoasa femeie!?

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca imi anuleaza datoriile la intretinere, VOTEZ cu el, caprosi sunt toti! Asta macar iese cu banul ca are daca au furat oamenii lui! Vrem sa traim sau sa murim cinstiti?
Uite, Becali si alte momai analfabete, hrebenciuc, stau 'la bai ' 2 luni apoi au tot ce le trebuie, ei si familia lor! M a pune si pe mine ministru sa semnez cu ceva marunt (cateva milioane de euro)in Cayman?

| oprescudorin11 a răspuns:

Are toate calitatile (cinstita, e femeie si se pare catraim o perioada de matriarhat-toate tarile care merg bine au o femeie conducator-sunt mai practice). Este si desteapta ca sa zicem asa. Un singur lucru nu-mi place la ea:nu are nici un Dumnezeu -e pocaita de rit greco-catolic.Eu sunt ortodox roman! Si poporul meu la fel.
Ce pacat ca nu e ortodoxa!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Vai da cum, o iubesc pe Mojica Morcovei, mi-as face o franghie din parul ei si i-as pune-o apoi de gat si i-as da drumul pe Prut.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Klaus Iohannis.

| Țoglă a răspuns:

Klaus Iohannis. După părera mea Macovei nu prea are șanse la turul 2

Răspuns utilizator avertizat
| deny2002 a răspuns:

Cine mai e si aia?

| Caddy14 a răspuns:

Da,dar psd-u a bagat si acciza la combustibili laughing

| CrazyKiddd explică:

Se stie ca, Klaus Iohanis ii va pune pe Basescu si pe Udrea niste functii inalte.
La fel ziceam si eu de Macovei, ca nu are sanse, dar daca lumea care ar zice ca nu are sanse, ar vota-o cu siguranta ar iesi...

| Voicu_Ionela_1999 a răspuns:

Monica Macovei... priceputa nu stiu, cu atitudine si personalitate insa nu stiu cat i-ar putea capul laughing Eu cu Iohanis... cu toate ca reclama facuta pentru el, cea cu 6 case e cam..ridicola laughing

| Cazacu_Narcis_1993 a răspuns:

Jos PONTA | sus Klaus Iohanis

| Cazacu_Narcis_1993 a răspuns:

Pe Iohanis, poate schimba Romania, in bine, sincer, cu Ponta ajungem pe drum, sa mancam din gunoi, si sa dam laba la animale

| tony23ct a răspuns:

Dan diaconescu