| LanguageMaster a întrebat:

Cum pot invata sa folosesc arme medievale precum sabie,sulita,ciocan de lupta, topor de lupta sau buzdugan?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Exista multe tutoriale pe net si in unele orase chiar cursuri/clase/antrenamente speciale pentru asa ceva.

| Clorox a răspuns:

Practici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude,lasa sultia, topoarele, ciocanele de lupta.
Sa stii ca sunt destul de grele...iar ghiozdanele nu sunt la fel de incapatoare ca cele din desenele animate laughing
Daca nu faci pe smecherul nimeni nu o sa aiba nimic de impartit cu tine la scoala

| Akihito a răspuns:

Pentru sabie ai putea sa te apuci de kendo, dar nu prea se gaseste plus ca kendo e original japonez.