| Anomim2025 a întrebat:

Credeți că Hillary Clinton va câștiga după renumararea voturilor? Observ că oamenii încearcă prin toate posibilitățile să îl dea jos pe Donald Trump.

Răspuns Câştigător
| AlexanderHamilton a răspuns:

Bineinteles ca nu. Hillary clinton a castigat deja votul popular, dar Trump a castigat in camera de voturi, unde conteaza cel mai mult. Ceea ce a zis stefanicalin1997 mai jos, arata cat de incult si de needucat este. Donald Trump este un afacerist inteligent, de asemenea un politician care stie ce face, avandu-l si pe Pence alaturi. Degeaba il are Hillary pe Bill, care a fost unul dintre cei mai prosti presedinti ai americii. Nu iti face griji, Trump o sa fie presedinte.

| g00dmorning a răspuns (pentru AlexanderHamilton):

Inteleg ca Stefancalin1997 a avut un raspuns mai putin bun, dar nu e cazul sa il jignesti.

| suntserios a răspuns (pentru AlexanderHamilton):

Trump nu este politician in primul rand. Este doar un om de afaceri... si habar nu are cu ce se mananca politica... chiar si el stie asta

| oprescudorin11 a răspuns (pentru suntserios):

Orice om are si politica in cap, din nastere! Daca tu crezi ca esti 'campionul zilei', nu inseamna ca esti batut in cuie! Poti insa sigur sa fii batut in cap!
Maine va veni altul, ca trump sau von brown care te va sterge din istorie, desi a absolvit scoala ta profesionala dupe' un secol!
Pricepi? Champ! ..de 2 bani?

| relian a răspuns (pentru suntserios):

Tu stii cei ala politician? Vorbesti asa sa nadormi. Politician inseamna hot intelegi? Daca n-ai inteles cauta in dictionar ce inseamna cuvintu politician. Spor la citit.

| suntserios a răspuns (pentru relian):

Inca esti frustrat despre treaba cu cauciucurile? Ai inteles o in final? Acum vii si cauti nod in papura prin raspunsurile mele?

| relian a răspuns (pentru suntserios):

laughing nici nu stiam ca am discutat altundeva.Se pare esti expert in toate si la politica te pricepi.Nu am nimic de inteles si nici nu caut nimic noduri ce spui.Pur si simplu nu stau sa vad daca te stiu sau daca am discutat pe undeva.Dar se pare ca esti peste tot, alta ativitate nu ai si stai pe aici.Deci nu am nimic cu tine, e coincidenta.Si esti campionu zilei vorba unuia de pe aici ce a spus.Se pare ca mai spun si altii ca batii cimpii nu doar eu. Uite mai sus un raspuns a cuiva si el la fel spune, ba se pare ca tea luat cam tare.Deci crede-ma nu stau eu sa te urmaresc pe tine, nici nu-s curios de tine. Oricum spui prostii deci eu aia am spus, de aia ti-am scris nu de altele.

| relian a răspuns (pentru suntserios):

Si ntu ai nevoie de politicieni sau de oameni care muncesc? Care e diferenta dintre un politician si un om de afacere? Ala daca are afacere cum ii merge? Hai sa vad ce stii.Pe cine alegi pe al care ii merge struna afacerile sau pe un politician care da doar din gura, pe un politician care e vai mama lui si care urmeaza sa se imbogateasca dupa ce iese ales? Cred ca bati cimpii rau de tot.Nu are habar de politica? Cine va invata texte de astea omule? Oamenii nau nevoie de politicieni, oamenii au nevoie de cineva care sa-i ajute aia e tot. Politica sa ce? Politica corupe, politica te face hot, te face smecher, dar uitasem ca voua aia va place sa fiti smecheri.Nui de mirare ca ati ajuns acolo in RO sa alegeti un puscarias.Pai tu ai curajul sa scoti capu, sa spui ceva desprre un american sau mai stiu eu cine? Cu ce drept vii tu sa spui timpeniile astea? Cu dreptul cel ai de vot? Ma baiatule afla can america daca ai avut probleme cu legea oricine ar fi s-a dus dreltu lui de vor.Asculta bine aici ce zic.Deci ai amenzi, ai fost pe la judecator chestii de genul asta pai nu mai pupi tu drept de vot.Insa in RO cum e posibil orice, ati ajuns ca un fost primar bagat la puscarie pe motiv de furt sa participe la alegeri. Unde mai pui ca tu dealde tine lau si ales, pe motivu arata de tine probabil aici ca ala e politician si va furat si omu cum sa nu mai fure, cum sa stea la puscarie.Voi aia preferati si stii e ce? Pt ca romanii is hoti de la cel mai prapadit la cel mai de sus.Mai sunt si exceptii normal dar cand o tara voteaza niste delicventi, niste puscariasi ce mai poti spune? Deci nu veni tu sa spui ca ala habar n-are sa conduca ceva. Aveti voi habar se pare.Pai daca ai fi avut logica ai fi spus altceva.Unu care face miliarde spui nu stie sa conduca? Dar cum dea facut ma miliardele alea ca doar nu le-a furat. Vooi asa probabil ganditi ca ala a furat tot ce are,. Daca fura era de mult bagat la racoare. Uite alt ex daca esti curios. pple este o companie din state una oarecare care surpsiza are mai multi bani cash decat toata america ca stat, deci mai multi decat are statu.Si cum poti sa vii si sa spui ca aia nu stiu sa conduca? Esti dus cu pluta, esti indoctrinat se pare.Omaenii au nevoie de conducatori care sa-i ajute, sa le dea locuri de munca etc nu de politicieni care vin hamesiti de foame sa isi umple buzunarele si asa mai departe.Ai rabdare sa plece si obama asta coloratu idiotu asta si sal ia la puricat, de unde a ajuns el dintr-un salariu de presedinte sa aiba milioane, si nevastasa la fel.Inainte de asta erau prapaditi acum is milionari.Din banii cui? Te pomenesti ca i-a facut cinstit cai politician vorba ta.Asta fac politicienii daca nu stiai, fura banii populatiei.Asta a facut si clinton si toti care n-au avut bani.Asta e un batrin e deja miliardar, cu banii lui mai traieste un cird de urmasi fara sa miste nimic.Mai veni careva simi zise ca asta vrea sa fie presedinte ca sa aiba garda de corp ca aia e moca si sa aiba si el garda de corp.laughing ca sa vezi cel poate duce mintea pe roman.Pai ala miliardar si la anii lui ce garda mai are nevoie? Te doare mintea ce logica aveti.Te pomenesti ca obama stia sa conduca ceva.Nu trebuie sa stii sa conduci trebuie sa stii ce oameni pui, cu ce oameni lucrezi, ca nu esti tu expert la toate.Treb sa fii cinstit, sa fii corect sa ajuti oamenii sa vrei sa faci asta, si sa-i controlezi pe aia care ii pui la treaba.Aia se face asa se conduce, nu trebuie sa fii tu as in alea mai stiu eu c e domeniu.Mai pune mina si pe o carte ceva.Numai bine.

| suntserios a răspuns (pentru relian):

Fa dracu un rezumat ca nu citeste nimeni povestile tale. Si scrie si corect sa se inteleaga ceva.

12 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Nu! AMERICA nu mai vrea vechea clica! Prefera un tembel, nu anonim in afaceri, doar in politica! E nervoie de un aer proaspat! Nu neaparat 'tabloid', cu vechile metehne incremenite de limbaj! Eu cred ca au ales bine!
Este o reactie si un semn de aversiune catre ideea si adevarul la care s-a ajuns:'puterea minoritatii' este deasupra majoritatii!
Ce porcarie! Ce a iesit din DEMOCRATIE?
Democratia este altceva: doar sa -ti respect parerea, mai ales daca e contra mea!
Dar unde s-a ajuns?:parerea ta este putere in STAT mai ales daca este contra mea, majoritar! Capshi?

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Nu conteaza cine castiga conteaza adevarul, allah e satan

| Stefancalin1997 a răspuns:

Da fiindca nu are ce cauta un afacerist in postul de presedinte, ala-i bishnitzar nu politician, hillary poate stie ceva fiindca bill clinton ii e sot si a fost presedinte, cartofaru` ala nu stie cu ce se mananca politica.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Eu sper ca nu va castiga... ar trebuie sa stie sa se resemneze, ce sa caute o corupta ca ea la presidentie