| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Iohannis are vreo sansa sa ajunga presedinte?

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu. Ponta are 42% singur si se presupune ca voturile lui Tariceanu, care insumeaza 9%, se vor duce cam toate impotriva lui Iohannis.

| Dandanache a răspuns (pentru regis):

In 2004 si Basescu era cotat cu sanse mici sa castige. PDL iesea, in sondaje, sub PSD, si totusi au castigat. Mi-ar placea sa cred ca si acum va fi la fel.

| regis a răspuns (pentru Dandanache):

Esti liber sa crezi.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, Iohannis are şanse mari să ajungă preşedintele României, ceea ce îmi şi doresc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca are vreo sansa, dar sper intr-o minune sa fie presedinte! Spun ca nu ar avea nici o sansa deoarece majoritatea romanilor sunt nostalgici dupa comunism, ca si caracter, mentalitate sunt indoctrinati cu ideologia comunista. Doar o minune ne salveaza de comunisti.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Da.

| MioaraParalescu a răspuns:

Sper din suflet ca da!
Am 20 de ani, nu am fost niciodata interesat de politica si nu am dat 2 bani pe nici un politician, nu am fost niciodata la vot dar acum e o exceptie!
Am sa ma duc impreuna cu toata familia mea sa il votam pentru ca e singurul politician care chiar a facut ceva, eu am vazut sibiul cum arata inainte si cum arata acum.Si plus de asta nu mi-ar mai fii rusine de cine ne reprezinta in europa.Iar eu pe Ponta nu il suport cand il vad cu fata aia a lui de porc jegos, daca iasa el presedinte s-a dus tara naibii.

| 1cristian1990 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Asa e omule, Iohanis la putere! Ponta e cel mai mare prost pe care l-am putut vedea!

| Țoglă a răspuns:

După părerea mea, toate șansele.

| 1cristian1990 a răspuns:

Nu stiu frate, prostimea e mare si voteaza daca le dai un mic si o bere! Daca iasa Ponta eu zic sa ne mutam din tara sau sa facem revolutie!

| EchoDemon a răspuns:

Da! Daca as putea sa votez pe el l-as vota.

| Lorde92 a răspuns:

Multa lume il voteaza, deci da.

| ElectronicPieces a răspuns:

Unul pana la urma tot o sa ajungă.
Niciunul n-o sa schimbe nimic. Stați liniștiți

| yoboss97_5553 a răspuns:

Da! Eu as crede ca Iohannis ar fi cel mai bun presedinte pentru Romania.Eu mi-l doresc a fi presedintele Romaniei