| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Credeti ca o se instaureze iar regimul comunist iar in Romania?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Interesul lui Mos Ilici, Dragnea, Marinarul, etc. e sa nu fie comunism, ar pierde prea mult.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, de altfel n-am mai avut un "regim comunist", am avut un regim totalitar.
Chiar NC nu vorbea de un regim comunist ci de societatea socialista multilateral dezvoltata, pana la comunism fiind inca un drum lung.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Fii sigur ca nu o sa se interzica.
PS. De unde atatea idei alarmiste si fara nici o baza reala?

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Depinde de tratativele dintre UE si Marea Britanie.
Din cate am citit se pare ca aceia care au drept de sedere si de munca vor putea continua, la fel ca si pana acum.

regis
| regis a răspuns:

Nu

| RAY a răspuns:

Numai va exista asa ceva nici macar in rusia, Romania e o tara aflata in UE, NATO, drumul ei e ok nu are nevoie de o intoarcere in trecut

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Nu se face

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Cat suntem in ue, nato nu cred

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Nu