| bogdanul a întrebat:

Daca as cumpara o nava de transport de petrol unde ar trebui sa ma duc ca sa pun nava la munca? Si ce profit credeti ca imi iesa? Mentionez ca suma care o am in portofel este de 500 mii de euro...

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ce se mira oamenii astia ca ai 500 000 de euro. In primul rand, e o eroare cu pretul petrolierului. Nu neg, ai gasit tu ceva cu cat spui, dar e ceva cu el, ori e dezafectat, ori cine stie. Dar oricum, o companie de transport cu un petrolier nu e o investitie sigura cum ai tu nevoie. Mai intereseaza-te in ce sa investesti si nu te grabi. Salut.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce joc vorbim?

| johnnny123 a răspuns:

Inteleg din intrebarile tale ca esti un adolescent care detine o cariera de piatra, un avion de 70 de locuri, 500 000 euro in portofel, vrea sa organizeze un concert la National Arena si sa cumpere un petrolier.

Esti sigur ca nu aberezi macar un pic, poate de plictiseala asa?

| bogdanul explică (pentru johnnny123):

Frate ma interesez pe viitor

| johnnny123 a răspuns (pentru bogdanul):

Da frate, nu e rau ca te interesezi pentru viitor si ca ai vise marete, dar ar trebui sa fii si ancorat in realitate.

Esti sigur ca ai in clipa asta 500 000 euro in portofel? Mai verifica o data, sa nu se fi strecurat vreo eroare.

Daca ai intr-adevar toate lucrurile astea cu care te lauzi, atunci iti spun eu cum faci bani:

Torni un film de actiune in care avionul tau de 70 de locuri decoleaza de pe petrolierul tau, apoi se prabuseste peste cariera ta de piatra.

Apoi inchiriezi National Arena, dai in deschidere un concert cu Martina Stroessel, si la final proiectezi filmul.
Va fi un hit mondial, iar tu vei deveni urmatorul Aristotle Onassis combinat cu Howard Hughes (daca vreunul dintre numele astea iti spune ceva)

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca ai un portofel foarte mare.

| wizzkid a răspuns:

Prietene laughing familia mea lucreaza in asa cevalaughing nu doar cu petrol happy in primul rand nu e asa usor, trebuie sa obtii toate semnaturile si actele de care ai nevoie pentru nava ta (ceea ce este greu pentru ca in domeniul asta sunt foarte stricti, daca nava ta se scufunda ei pierd petrolul! tinand cont ca nava ta doar transportu dupa cum ai zis! nu si extrage petrolul si etc! )
profit o sa ai dupa ceva timp! 500 de mii de euro nu iti ajung laughing cauta preturile navelor pe internet sa vezi! si clar cel mai bine pentru tine e sa duci nava la marea neagra! (cel mai apropriat loc, si unde afacerea inca merge bine )

| bogdanul explică (pentru wizzkid):

350 de mii de euro nava