| SuperWomanB a întrebat:

Sa presupunem ca detin o suma de bani care se ridica la 20 000 euro. In ce credeti ca ar trebui investiti astfel incat sa produca profit?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, te orientezi.
Infiintezi o firma si obtii autorizatii taxi, angajezi 4 soferi, cumperi doua Loganuri noi, si nu prea ai sanse de pierdere. Sau cauti masini care deja au licenta, la mana a 2-a, si platesti mai putin, deci poti cumpara 3 sau chiar 4, insa vei plati mai mult pentru service.
Mai poti sa cumperi masini de afara, sa le aduci in tara si sa le vinzi... Dar trebuie experienta.
Afacerile nu se fac peste noapte, doar cu bani, trebuie sa stii care e cererea, care sunt costurile, oamenii pe care te poti baza, si multe altele.
Ideal ar fi sa cunosti deja tipul afacerii/investitiei, dinainte sa strangi cei 20. 000e, ca sa ai timp sa planuiesti fiecare amanunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga 100 de euro la Lotto si sigur mai faci inca 20.000. Cum a zis ionutz, sau pur si simplu iti deschizi un salon de frizerie, masaj, etc...

| ionutz03 a răspuns:

Imobiliare.

Iti cumperi un apartement sau o garsoniera si o dai in chirie.

| UnNecunoscut97 a răspuns:

Videochat