| Lawliet14 a întrebat:

De ce n-are copii Klaus Iohannis la varsta de 55 de ani? A explicat serios in media? Este o chestie religioasa? Pentru ca nu vad de ce nu ti-ai dori sa adopti niste orfani, traiesti langa o femeie frumoasa, intelectuala si nu ai grija zilei de maine cu cele 6 case pe care le detii. Nu ma deranjeaza averea viitorului presedinte neaparat si cred ca merita o sansa la presedintie, dar nu pot sa inteleg acest aspect. Care ar fi motivul? Mentionez ca viitoarea prima doamna a Romaniei, Carmen Iohannis, are si ea aproape 55 de ani. Apoi, daca nu adopti un copil pana la 50, o mai faci dupa?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

De ce toţi paranoicii ţin să-şi bage nasul în viaţa privată a oamenilor?

Soţii Iohannis nu au putut să aibă copii, iar de adoptat, au "adoptat" clase, oraşe întregi...mai nou şi ţară.

E super aiurea să fie judecaţi pentru asta şi să li se pună în cârcă fel şi fel de aberaţii. Oricum ar fi, nu sunt datori să dea socoteala cuiva, este treaba lor personală. Tu, lovendal890, încearcă să-ţi vezi de a ta!

| Lawliet14 explică (pentru NOname):

Ai carnet de partid? Cu ce ii stric eu imaginea domnului Iohannis prin asta? Era o simpla intrebare. Eu unul sunt nedumerit.

| NOname a răspuns (pentru Lawliet14):

Ţi-am zis eu ceva de "stricat imaginea"? Ţi-am zis să laşi viaţa personală a omului în pace şi să-ţi vezi de a ta.

Nu am carnet de niciun partid, dar am ceva minte şi recunosc lipsa bunului simţ când o văd.

| Lawliet14 explică (pentru NOname):

Eu nu sunt persoana publica, scuza-ma. Cat timp este presedintele Romaniei iar lumea are intrebari, ar trebui sa raspunda clar! E in slujba inclusiv a mea.

| NOname a răspuns (pentru Lawliet14):

Poate ai vrea să-ţi dea raportul şi în privinţa numărului de contacte sexuale pe lună?

Învaţă să deosebeşti datoria unui preşedinte de lucruri care nu te privesc!

37 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu suporta tipetele pe timp de noapte la bebelusi au ales sa nu-i faca.

| Lawliet14 explică (pentru mgtow):

Ceva o fi la mijloc, e vorba oare de vreun ritual sau de o conventie intre cei doi? Nu vreau sa influentez opinia publica, poate ca sunt amandoi oameni clasa intai. Dar mi se pare inca un subiect interesant, de ce nu insista media asupra lui?

| Duhovnicul a răspuns:

Frate, deci ma uimesti! Mie, de exemplu, mi se pare in neregula sa judeci omul pentru asa ceva.
Trebuie sa facem cu totii copii? Adica, nah, daca asta iti doresti nu e nici o problema, dar e o alegere personala, nu o obligatie.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pentru că e pedofil şi o ştie toată presa.Se ocupă cu traficul de persoane, dar toţi închid ochii, prefăcându-se că nu se întâmplă nimic.Tocmai ăsta e motivul pentru care se duce ţara de râpă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da a mai explicat prin media ca si a dorit copii dar nu au putut sa aiba, probabil din cauze medicale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Crezi ca doar tu esti persoana publica? Pe noi celalti care gandim altfel cun ne cataloghezi? Sa stii ca nu suntem niste imbecili retardati iar faptul ca cineva nu adopta copii este o problema strict personala si nu este nici ""o chestie religioasa"" nici de a da ""explicatii serioase in media"" sau sa te intrebi d-ta domnisoara draga.Nimeni nu are dreptul sa intre cu ""bocancii "" in viata privata a nimanui asa cum o faci tu si inca cativa frustrati care se considera deasupra legii si a bunului simt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tie si celorlalti nationalisti habotnici.ai spus asa:
7 Decembrie 2014 00:31

lovendal890 explică (pentru Șofer):

Ceva o fi la mijloc, e vorba oare de vreun ritual sau de o conventie intre cei doi? Nu vreau sa influentez opinia publica, poate ca sunt amandoi oameni clasa intai. Dar mi se pare inca un subiect interesant, de ce nu insista media asupra lui? Oare ce faci prin aceasta intrebare? nu incerci sa atragi opinia publica intro dezbatere care contravine bunului simt. Ai ramane surprinsa daca te-ar da in judecata pentru defaimare si amestec in viata personala si de familie? Cei ca tine ar merita sa pateasca asa ceva. Cine iti da dreptul sa judeci pe cineva si in virtutea carei legi scrise sau nescrise?

| Lawliet14 explică (pentru corbulalbrosu):

Ai contopit doua posturi useri diferiti. happy Da, ar putea fi o conventie dar ramane o teorie a conspiratiei. Eu doar am specificat, nu am acuzat, nu poti sa zici nici macar ca am indus. M-am intrebat, e dreptul meu, al nostru, cat timp marea majoritate a lumii are alte valori decat ale tale. Eu nu am nimic cu Iohannis. Si, in ultima perioada tu ai inceput sa jignesti persoane, mase chiar.

| corbulalbrosu a răspuns:

""Si, in ultima perioada tu ai inceput sa jignesti persoane, mase chiar."" Faptul ca doresc sa fie respectata intimitatea individului, ca doresc sa se instaleze o justitia reala, sa fie respectate legile. Vad ca parerile mele te deranjeaza pe tine cat si pe altii care nu pot pricepe ca legile trebuie respectate indiferent daca ne convin sau nu. NU AVEM DREPTUL sa defaimam, sa terfelim, sa judecam pe nimeni si niciodata. Exista justitie si este treaba acestei institutii.

| Lawliet14 explică (pentru corbulalbrosu):

O lasam asa, bine? happy In primul rand nu am defaimat pe nimeni, in al doilea rand citeste legile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Consider si eu ca e mai bine asa sa ne vedem fiecare de treaba noastra.Sa ca stii eram pregatit sa-ti trimit acest link cu totul in alt scop.Totusi il trimit, dar acum cu alta convingere. Sunt unul aidoma lui Gyuri.http://www.gandul.info/......a-13562724 Iti doresc AN NOU FERICIT si mai ales CU SANATATE.

| Lawliet14 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, Corbule, nu e tarziu sa-ti urez si eu "Un 2015 Perfect!". Eu am incurajat adoptiile de orfani, sunt copiii nostri. Mai bine ii adopta romanii decat strainii. Poate ca eu am gresit in cazul de fata, iar ei au incercat si dupa atat timp nu si-au mai dorit o adoptie. Sa zicem.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fiecare are libertatea de a face ce doreste, mai ales in viata persoanala.
Tu daca ai avea avere si nu vrei sa adopti fie el chiar si un catel, crezi ca ai accepta sa fi criticat de lume? nu cred.
Noi dorim sa faca ceva pentru tara si asta cred ca ar trebui sa ne intereseze, viata persoana e viata lor personala si atat!
O zi buna sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Romanii au un proverb,, Cainele moare de drumul lung, iar prostul de grija altuia''
Acuma nu inteleg care e problema ta!
O fi Iohannis persoana publica, dar asta nu insemna ca trebuie sa dea detalii despre viata personala
Daca ai copii sau daca ai de a face cu ei (sau daca nu ai), trebuie sa stii ca copii au nevoie de atentie, timp si dedicatie! Probabil nu au vrut sa fie crescuti de bone.Acuma in noua situatie cu atat mai mult.
Probabil au probleme medicale, cine stie! Iar adoptiile se fac destul de greu in Romania, chiar si pentru fost primar si viitor presedinte.
Numai bine!

| AlexanderAdrian a răspuns:

A explicat intr-o emisiune ca l-ar fi incurcat in cariera. N-a folosit termenul incurcat, a zis doar ca n-ar mai fi facut ceea ce a reusit sa faca pana acum in cariera. Desi n-a spus niciodata clar ca nu si-a dorit copii ci doar ca "nu s-a putut" sau " nu s-a intamplat", mie din declaratia aia mi-e clar ca atunci cand s-a vazut in postura de a avea o ascensiune in functii nu si-a mai dorit.

Pe mine nu ma intereseaza balivernele de genul "nu esti la fel de empatic daca n-ai copii". Pot judeca tehnic vorbind ca a avut de multa vreme resursele necesare cresterii unui copil. Si le-a avut si pe cele emotionale, doamna Iohannis fiind profesoara putea avea un program mai mult decat normal de ingrijire a copilului in orice perioada a vietii acestuia.

Trebuie blamat un om ca nu vrea copii? Nu. Daca mi se pare ciudat ca un om cu resurse financiare si care pretinde ca si-ar fi dorit dar nu s-a putut n-a adoptat? Da, mi se pare foarte ciudat. Insa sunt multi parinti, in special barbati care nu vor sa iubeasca sau nu pot iubi la fel un copil care nu e din sangele lor. E o chestie psihologica.

Klauss Iohannis manifesta in toate discursurile si e vizibil asta, o agresivitate pasiva. La foarte multe intrebari ranjeste scrasnit vizibil deranjat si raspunde in raspar. Asta dovedeste ca omul este plat din punct de vedere emotional. Cred ca a incercat sa aiba copii cand a fost mai tanar, la rugamintea sotiei, si apoi pur si simplu n-a mai vrut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia ca a facut trafic cu copii suna ridicol si imposibil, dar poate fi si asta un raspuns...
Oare? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis stiu ca a zis ca nu au facut copii pentru ca nu au putut, desi isi doreau sa aiba copii.
Dar ce e asa anormal in a nu avea copii? Eu spre exemplu nu prea imi doresc sa am vreodata copii. Copii sunt stresanti, zgomotosi si trebuie sa te ocupi de ei, sa petreci timpul cu ei si sa le dai bani.
Eu vreau sa am mai mult timp pentru mine, sa nu ma stresez sa cresc copii si sa pastrez toti banii pentru mine. Iar decat sa fac copii carora sa nu le acord destula atentie mai bine nu fac deloc.

| Georgemy2 a răspuns:

Poate nu vrea sa adopte un copil, orice "facatura " care sta si fumeaza in spatele blocului si se prostituiaza. Poate nu vrea sa se trezeasca peste 10-15 ani cu un copil fara pic de recunostinta fata de el ca la salvat dintr-un orfelinat. Majoritatea persoanelor din generatia de azi nu are pic de respect, de ce ar vrea el un copil nesimtit, obraznic si neintelegator in casa la el? cand poate trai linistit langa nevasta lui

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Este treaba ta? Viata lui privata nu ne priveste chiar daca el e presedintele.

| EUgenERATION a răspuns:

E problema lor și eu nu-s de acord cu el. Nu merită nicio șansă să fie Președinte! Nici el, nici Ponta! Mai bine era cu Funar! Și chiar cu OTv-istul ăla, deși e un parșiv, dar mai bine cu ăia decât cu ăsta! Deja se vede că ține cu minoritatea; va maghiariza România, vor apărea nemți ca ciupercile după ploaie și țigani de 3 ori mai mulți! O Românie a lucrului bine făcut (adică, ori ne înmulțim ori nu!). Se vede cine e interimar la Sibiu, un ungur (de fapt unguroaică)! Și e mai bine că n-are copii, niște minorități mai puține care nu se vor mai înmulți!

| Purec a răspuns (pentru EUgenERATION):

SIngurul om normal de pe aici! Chiar nu inteleg ce fel de oameni au putut sa voteze cu minoritarul asta nesimtit care vorbeste printer dinti! L-au votat toti tampitii care au pus botul la manipularea aia ordinara precum ca ponta a impiedicat dreptul la vot happy SI peste 1-2 ani o sa il vrea plecat ca si pe Basescu laughing Macar base era baiat destept, asta pute de prostie, mutulica

| EUgenERATION a răspuns (pentru Purec):

Eu, deși nu sunt mândru, l-am pus pe DD. Asta din respect pentru faptul că măcar a umplut în acele nopți, vreo 3 table cu ce trebuie făcut în România. Eram sigur că nu va fi președinte, că dacă avea șanse... Votam Funar! În turul 2 mi-am anulat votul! Eu nu-s mândru de niciunul dintre ei și tare am impresia că prim-ministru va fi Kelemen Hunor! Așa ca să fie tacâmul complet și țara chiar vândută!

Traian Băsescu merită să fie respectat! Are mai multe lucruri bune făcute în acești ani, dar și multe prostii a făcut!

| Purec a răspuns (pentru EUgenERATION):

La fel ca si tine, am votat in primul tur DD. In turul 2 am votat Ponta, cand am vazut la o emisiune la B1 pe Klaus spunand ca ungurii merita si vor obtine autonomie in viitorul apropiat. Probabil ca asa o sa fie. EU personal nu il respect nici pe Traian Basescu, pentru modul lui de a trata cu superioritate pe toata lumea, si pentru modul in care a gestionat relatia cu primul ministru, Emil Boc. A vrut toata puterea si a facut totul pentru a o avea. A facut lucuri bune si proaste, dar ramane totusi un presedinte slab. La fel la referendumul pentru demiterea lui, ne-a ras in fata, si a ramas presedinte impotriva a ceea ce dorea poporul, dar totusi I-am apreciat si curajul de a face asta ( intre noi fie vorba e si vina noastra, ca daca eram intr-o tara normala am fi iesit in strada toti, dar romanul asa e). Probabil santa kl; aus asta este exact ce meritam in momentul de fata, reprezinta cu success cea mai mare parte dintre romani

| Lawliet14 explică (pentru EUgenERATION):

Si din respect si pentru minciunile pe care le-a zis? Asta e tot o minciuna, cu Kelemen Hunor premier. Mai mult, DD a avut destui vanzatori de tara in studio. Pe langa loaze. Si sincer, ti-a placut ce a promovat televiziunea lui ani la randul? La fel ca A1 cel putin, daca o excludem pe cea politica. Eu unul m-as lipsi de astfel de bani, facuti imoral.

| ladybug238 a răspuns:

Eu stiam ca unul dintre ei nu a putut sa aiba copii. dar isi iubeste clasele ca pe proprii ei copii, stiu asta din experienta. chiar daca nu o cunoastem de mult, ne-a ajutat si s-a implicat pentru noi si e o peorsoana minunata.

| Nyckol a răspuns:

Din cate am inteles eu, cei doi pur si simplu nu si-au dorit si nici nu-si doresc copii. Este alegerea lor si nu cred ca ar trebui judecati pentru asta.

| Lawliet14 explică (pentru Nyckol):

A declarat el asa ceva? Sau ea? Atunci ceva nu e in regula, daca era un om "random" nu ziceam nimic. Dar aici vorbim de un om normal. Si daca nu voia ea, ar fi putut el adopta un orfan. E ciudat, intr-adevar.

| Greeneyes4469 a răspuns:

Draga Lawliet14, eu, desi femeie de nimic dupa cum m-ai numit tu cu nespusa generozitate, am adoptat nu unul ci doi copii. Si nu e usor, crede-ma. Altadata abtine-te sa hulesti ca prostu/proasta fara sa cunosti nimic. Daca ai o parere care sa ajute, exprim-o, dar daca nu ai si doar vrei sa arunci cu noroi, du-te si improasca venin cand te uiti in oglinda

| Lawliet14 explică (pentru Greeneyes4469):

Unde am spus eu asta si de ce?

| Lawliet14 explică (pentru Greeneyes4469):

Ah, da! Poti sa adopti 50 de copii, cand atarna asupra ta pacatul adulterului. Si te mai si lauzi cu asta, in loc sa te caiesti! Cu copii acasa, inca-ti spun sa-ti fie rusine! Desi n-ar trebui sa te judec si nu stiu ce sot ai acasa. Dar totusi...

| Greeneyes4469 a răspuns (pentru Lawliet14):

Doamne cata prostie si venin...Tu de ce nu te caiesti pentru atata imbecilism? Probabil esti foarte, foarte nasol/nasoala si frustrat/frustrata. Nu probabil, ci sigur. Asa e de cand a ajuns netul si la prostimea de la tara... vai de voi amaratilor

| Lawliet14 explică (pentru Greeneyes4469):

Am computer de cand tu nu erai nici in burta. happy