| iKronstadt a întrebat:

De ce nu sunt taxati banii lautarilor, primiti din dedicatiile muzicale? Doar este un profit financiar obtinut in urma unei munci depuse, nu? Adica, mie imi ia statul trei vagoane de bani din salariu, pentru niste servicii sociale aproape inexistente, iar lautarii sunt menajati.
Vreau si eu sa merg prin padure, la lacul 2 din Codlea, intr-un Land Rover. Oi putea sa fac asta, daca voi continua sa cotizez ca pana acum la bugetul de stat? Sau trebuie sa ma combin cu vreun lautar?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice venit ar trebui declarat iar daca nu se declara ar trebui dovedit de fisc, ceea ce este foarte greu, daca nu imposibil, cu aceste sume si poate nici n-ar merita. Oricum, daca se vrea, exista posibilitatea controlului averilor si impozitarea partii nejustificate prin veniturile declarate. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, daca indrazneste careva sa se ia de castigurile lor, ia sa vezi cum sar de c** in sus toate organizatiile mai mult sau mai putin europene, cum ca sunt discriminati, bietii de ei! Ca, vezi doamne, isi castiga si ei acolo de-o paine pentru liota de puradei si tu vrei sa le-o impoziteze! (Painea, nu liota)
In alta ordine de idei: tare m-as mai baga si eu la o bere cu voi. Dar o bere adevarata, neagra, nu de-aia de gagici, cu lamaie. Numai ca eu nu-s din Brasov! crying

| mgtow a răspuns:

Cred ca le e frica sa isi puna mintea cu ei fiindca sunt tigani, oricum Ponta are de gand sa le traga bani nu vor scapa usor de asta.

| iKronstadt explică (pentru mgtow):

De-as fi eu la putere, pe bune, le-as arata eu "frica"!

| mgtow a răspuns (pentru iKronstadt):

Sunt sigur de asta, iar mie mi-ai da un tir bun pentru transport marfa.

| mgtow a răspuns:

Cand iesim la o bere de aia ciuc randstad? Sau cum e pentru ca are lamaie in ea (dupa ce termin scoala si obtin gradele sau dupa ce termin atestatele)? As vrea sa te cunosc daca tot stam in Brasov.

| iKronstadt explică (pentru mgtow):

Iti las nr meu in privat! Ar fi fain sa te cunoscwinking

| mgtow a răspuns (pentru iKronstadt):

Bine.

| Adrian1606 a răspuns:

E o diferenta intre tine si lautari, tu vei avea pensie in timp ce ei nu.

| iKronstadt explică (pentru Adrian1606):

laughing Pai, ei isi asigura linistea batranetii prin frauda, eu nu.

| Adrian1606 a răspuns (pentru iKronstadt):

Asta este Romania!

| iKronstadt explică (pentru Adrian1606):

O fi, dar putem schimba asta, prin actiuni extreme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-auzi ca aia nu primesc nici un ban? Cica se vorbesc de la inceput sa arunce cu bani, doar asa, de spectacol si pe urma lautarii ii inapoiaza laughing Si mai e o chestie care m-a facut sa ma tin cu miinile de burta de atita ris. Intreba Cioaba, de ce sa nu mai primeasca tiganii venitul minim garantat? Doar pentru ca au casele pline de aur? Pai aurul ala are, citez "valoare sentimentala, nu pecuniara" laughing Adica romanasul care a muncit o viata pe brinci si sta intr-un amarit de apartament la bloc, daca ramine somer, sa-si vinda verigheta de pe deget, sa aiba cu ce-si hrani copiii, da' tiganu' care n-a muncit o zi din vietisoara lui si traieste in viloaiele alea nesimtite, conectat ilegal la stilpul de electricitate si cu lazi pline de cocosei de aur, sa primeasca ajutorul minim garantat, sa aiba cu ce-si cumpara benzina pentru mertzanul din curte. Super tare Cioaba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa te combini cu un lautar. Nu cred ca-I greu: le zici din gat, cu cat mai porcoase cu atat mai bine. Bafta!

P.S. cate vagoane de leafa ai tu daca 3 merg la stat?!