| nmz a întrebat:

Primit adidasi contrafacuti.
Buna ziua domnilor si doamnelor.

Am comandat anumit de pe yeezy.ro sa vad ce se poate face cand primesc o pereche ilegală de pe internet.

PayPal mi-au comunicat acum ca sunt nevoit sa returnez adidasii ca sa imi primesc banii inapoi.

Deci, nu a mers la mine, poate merge la altcineva nu?

Nu stiam ca este asa de usor sa vinzi papuci contrafacuti pe internet si sa scapi cu basma curata... Ce-i asta?

Poate voi stiti mai multe in privinta cu ce drepturi am la indemana pentru a le da daune la vanzator.

Site-ul este yeezy.ro, e clar ca ceva bate la ochi.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pare că nici nu mai merge site ul, dar totuși la ce te așteptai dacă ai cumpărată de acolo?

| johnnny123 a răspuns:

"Am comandat anumit de pe yeezy.ro sa vad ce se poate face cand primesc o pereche ilegală de pe internet."

Deci ți-ai comandat niște adidași știind din start că sunt contrafăcuți? De ce? Ce ai vrut să demonstrezi cu asta?

"PayPal mi-au comunicat acum ca sunt nevoit sa returnez adidasii ca sa imi primesc banii inapoi."

Păi și nu ți se pare normal să returnezi produsul dacă vrei să-ți primești banii înapoi?

"Nu stiam ca este asa de usor sa vinzi papuci contrafacuti pe internet si sa scapi cu basma curata... Ce-i asta?"

Mda, bine ai venit pe internet. Prima oară aici?

| ioana748 a răspuns:

Protectia consumatorului.

| nmz explică:

Adica pot comanda droguri de pe internet si daca nu imi plac le pot returna?

| darrio2007 a răspuns (pentru nmz):

Poti comanda si de la o sectie de politie. Nu trebuie sa le returnezi tu, vin ei si ti le ia, cu tot cu tine.