| Utilizatoare123 a întrebat:

De ce oamenii politici nu se straduiesc sa elimine traficantii de droguri din Romania? De ce se permite circulatia lor?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politicienii nu se ocupa cu eliminarea traficantilor de droguri, de acestea se ocupa structurile specializate ale politie, procurorii si in final instantele de judecata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din N motive.
In primul rand nu politicienii se ocupa de asa ceva.
Apoi Romania e o tara profund corupta la nivel inalt si printre coruptii astia sunt destui care au de castigat din traficul de droguri.
Apoi oricat de competenta ar fi clasa politica a unei tari nimeni nu va reusit vreodata sa aduca la zero un astfel de fenomen,

| ReddY25 a răspuns:

Pentru că pur și simplu nu le pasă

| mODIN a răspuns:

Nu li se permite, e ilegal.

De ce nu se pune mai mult accent pe asta? Compara-ne cu tarile vestice, noi o ducem mult mai bine la capitolul asta.

| Utilizatoare123 explică (pentru mODIN):

Li se cam permite din moment ce rata drogatilor a crescut, mai ales in scoli.
Nu pot sa compar, ca acolo e raiul drogurilor, acolo s-au inventat si e normal sa fie "epicentrul" nebuniei.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai din asta traiesc oamenii politici. Spala banii primiti de la traficanti ca mita prin banii publici cumva. Nu stiu nici eu procesul in detaliat. Dar averile imense ale politicienilor de unde crezi ca sunt? Ca salariul lor nu se pupa niciodata cu declaratiile lor de venit. Traficantii inca exista si prospera pentru ca li se permite. Toata lumea stie asta.

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca politicienii sunt clasa de sus exact ca in antichitate.

Ei acolo SUS se considera un fel de Paradis sau secta iar celelalte clase le considera lumea joasa. Un fel din oameni din lume pacatosi. Iar cei care le fac serviciile vin doar ca SA ciupeasca de pe clasa de jos. Cand nu te apleci lor, iti ataca si propietatea privata.

Ei vor sa creeze confortul pentru minoritatea lor iar droguri, dureri, iad, etc., pentru mase care trebuie sa fie tot timpul ascultatoare si proaste la carte, etc.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Pentru ca sunt mana in mana.