| b0gd4nn a întrebat:

De la ce varsta poti face scoala de sofer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de categoria pe care o vrei, se poate incepe cu trei luni inainte de implinirea varstei cerute pentru categoria respectiva. Pentru subcategoriile A1 si B1 poti incepe scoala la 15 ani si 9 luni, pentru cele mai multe de la 17 ani si 9 luni iar pentru autobus si troleibus(transport persoane) de la 20 ani si 9 luni. Numai bine!

32 răspunsuri:
| flavius2303 a răspuns:

Scoala o poti face cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani.

| kim_9112 a răspuns:

Ma eu stiam ca poti inaninte cu 3 lunihappy de majorat:*

| tory17 a răspuns:

Eu fac acum scoala de soferie si am 17 ani, deja cind implinesc 18 voi sustine examenele necesare si voi lua permisul