| vladv26 a întrebat:

Este permis profesorului sa scoata elevul din clasa. Astazi un coleg a vorbit putin in ora si la scos afara din clasa. E permis asa ceva? i-am spus profesorului ca nu are voie sa scoata elevii din clasa iar ea a zis ca stie regulile. Ce parere aveti? Poti reclama profesoara?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Din moment ce a perturbat linistea orei si profesorul/profesoara l-a scos din clasa sau la dus la directiune e totul normal. Doar cand il scotea fara motiv sau il agresa verbal/fizic atunci il/o putei reclama.

| K0sti a răspuns:

Sa zica mersi ca a scapat ieftin...a luat o gura de aer proaspat!

| SkyPilot a răspuns:

Nu este permis:
http://stirileprotv.ro/......a-ore.html
O puteti reclama, dar va faceti singuri viata grea.

| AC4S4 a răspuns:

Cica nu e legal. Dar tot asa putea sa-l ridice in picioare, sa-l asculte, sa-i dea un 3-4 si tot el facea scandal ca de ce l-a ascultat. Astazi, daca un elev deranjeaza ora, tot el face scandal daca este pedepsit.

| Radu284 a răspuns:

Acum trebuie sa judeci si tu situatia obiectiv. Da, o poti reclama, si poate o sa primeasca o sanctiune. Dar pe de alta parte, si ea poate sa ii faca rau elevului respectiv (sau si tie) in mod total legal. Gen sa te asculte cand nu stii, sa iti dea note mici (pe meritate), etc. Sau eventual sa solicite scaderea notei la purtare a elevului respectiv.

Mie personal nu mi se pare gresit sa dai afara un elev din clasa, daca perturba ora.

| Peridava a răspuns:

Colegul tau nu a respectat regulile. Poti sa-i faci mai mult rau.