| Chsattidjtzkg a întrebat:

Este vreo lege care sa oblige elevul sa stea intr-o anumita banca in timpul orelor de curs? Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o prevedere expresa, dar elevul trebuie sa respecte disciplina scolara si sa stea in banca unde este repartizat de diriginte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ceea ce priveste disciplina faci ce zice profesorul nu scormonesti legi din rahat ca nu iti place tie banca

| Freya1 a răspuns:

Da exista una se numeste "stai unde te pune profesorul ca nu ti-a luat mata sala de clasa sau banci sa te muti unde vrei tu cand vrei tu".Si se invata si se preda in timpul celor 7 ani de acasa.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Freya1):

rolling on the floor)) cineva e morocănoasă, azi.

| Freya1 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

laughing pai da am citit la intrebri tampide pana acum de mi-au iesit pari albi.
Ba ca a murdarit nu stiu care wc-ul cu sperma si sorasa a ramas gravida ca s-a pus pe wc dupa ce el la sters.Ba ca a ramas gravida de la sexul oral. Daca iti place sa cazi cu bicicleta? Cum poti sa iti rupi un picior si alte tampeni care sunt puse la misto sau din prostie.

| Bondarel99 a răspuns:

Profesorul nu poate sa oblige un elev sa stea intr-o anumita banca, dar daca e obraznic si deranjeaza ora, atunci trebuie sa se mute disciplinar.

| johnnny123 a răspuns:

Voi chiar aveți nevoie de "legi" care să vă spună unde să vă așezați? Nu vrei o Constituție specială dedicată elevilor?

În timpul orelor de curs te așezi acolo unde-ți este locul, iar profesorul are dreptul să te mute unde vrea el, pentru că la oră el este "legea". Tot profesorul are dreptul să și medieze dispute între elevi.

Atâta timp cât ești la școală, respecți regulamentul școlii, care-i dă profesorului dreptul să te mute din bancă, să te asculte, să te noteze, să-ți facă referat pentru indisciplină și așa mai departe.

| MihaiNicu23 a răspuns:

O lege scrisa nu exista, dar exista un diriginte ce va poate schimba i caz ca aveti unele probleme.