| adrian_7273 a întrebat:

Eu stiu cativa baieti asa din privire, de la liceu ( din clasele mai mari ). Eu am cam racit legatura cu ei adica nu mai stau cu ei deloc pe afara sau sa umblu cu ei. Problema este urmatoarea : mereu daca ma vad pe strada si ei sunt in grup se iau de mine asa din senin ( erai smecher pe messenger, am auzit ca esti smecher, ma baiatu am auzit cai comentat ). si ma imbrancesc. ma imping. dar niciodata bataie adevarata.( mi-e frica ca daca le mai permit sa faca faze din astea o sa treaca si la bataie.) Niciodata nu i-am vorbit de rau sau sai barfesc. Dar ei mereu au ceva cu cineva. Chestia cu parintii nas vrea so aplic. e cam rusinoasa. Si sincer nu pot sa-i bat, nu pentru ca mie frica de ei ci imi este frica ca o sa vina cu rude, vecini, prieteni din astia mai mari ca mine si-o sa mi-a iau eu mai tare si in plus cu violenta nu as rezolva nimic. Ce as putea sa fac ca sa termin chestia asta?

2 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Fuga-i rusinoasa dar e sanatoasa -tu n-ai prieteni? eu sunt a 9-a si cand s-a dat unu de a 12 a la mine l-am imbrancit si injurat acu toti de la a 12 ma saluta lasa-i sa vada ca ai sange in tine (tupeu) si o sa te lase in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bataia nu se rezolva nimic e adevarat. Daca te mai bat prefa-te ca suni la politie sau pe parintii tai asa o sa te lase in pace