| vladvlad a întrebat:

Am o problema cu niste coelgi de liceu. mereu se iau de mine si de prieteni mei si ne vorbesc urat asta numai la liceu. cand ne vedem pe strada mereu vin ne imbrancesc fara sa le facem nimic. pana acum nu ne-am batut i-am lasat sa termine cu impinsul si sa plece dar prieteni mei au zis ca daca se mai intampla odata ei o sa sara la bataie. Intrebarea mea e asta singura solutie ca sai potolim?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Se iau de voi pentru ca in ochii lor sunteti niste persoane slabe care habar nu aveti sa va bateti.Inca nu au auzit vorba:"sa nu iti subestimezi niciodata adversarul". Nu e bine sa provoci pe cineva constant pentru ca s-ar putea ca intr-o zi cu soare sa riposteze si sa iasa ceva urat de tot

| Emeraude a răspuns:

Pai nu cred ca ii puteti potoli tot prin bataie. La cum sunt oamenii din ziua de azi, cred ca nici cuvintele nu mai sunt de ajutor.Incearca sa vorbesti cu dirigintele, acesta poate discuta cu ei, sa afle care e motivul pentru care nu va lasa in pace (trebuie totusi sa fie un motiv... poate nu va agreeaza, poate le-ati facut voi ceva); daca nu te ajuta nici dirigintele si colegii continua sa va deranjeze, eu zic sa mergeti pana la a-i reclama la directorul scolii- scoala e o institutie de educare si formare a viitorilor oameni de baza ai unui grup social, nu un ring de lupte... Stii, intr-o oarecare masura imi amintesti de un fost coleg de liceu care tot asa, era batut din senin de mai toti colegii, imbrancit, i se puneau piedici, chiar si de cei mai mici, din clasele primare, dar nu riposta niciodata, foarte amuzant tipul din pricina asta...happy. Raman la parerea mea- violenta contra violentei nu rezolva nimic!

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Hai sa fim seriosi... daca ei se dau la tine nu vad dc nuvati lua si voi de ei cand se mai ia de voi...va intoarceti si u ii zici:esti smecher ma? te iei de noi esti bazat nu? le intorci spatele si cand nu se astepta sar cu pumni in diperare toti sa faceti asa sa fiti cat mai multi daca se poate macar sa fiti la fel de multi ca ei...sau fa cum zic ceilalti... du-te la diriga si auzi tot liceu...nu te da la ala ca te spune lu dirigu... fetele te vor vede ca ratatul liceului te vor vede de cat un smiorcaitt...plus ca daca ii bateti castigati si voi respect din partea liceului...sa vezi u pe urma cum e cum te saluta toata lumea... o boss cf... oo sal barosanee.etc.daca u zici ca razbunarea e arma prostuli atunci stai si indura 4 ani de zile daca esti baiat destept vei afla ca razbunarea e dulce...suuuccceeesss

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Asculta la ceti zic eu cunosc genu asta de papgali ...hai ma sa facem misto de astia hai ma cai rupem nare ce sa comenteze dar tine minte ca am trecut prin scoala vieti inca de mic ::::::::::::::::: CAINELE CARE LATRA NU MUSCA...adica ei doar se dau smekeri in fata voastra ca stiti ca nu sariti la bataie... dar cand vine vb de fapte fug...

| mrproffesor a răspuns:

Creca bataia nu e singura solutie daaar uni nu inteleg numai cu binele cateodata trebuie sa te impui

| 4l3xander a răspuns:

Cel mai bine......iei o pusca (pistol ce-o fi) te duci pe strada ii vezi pe'aia ii ciuruiesti putin te asiguri ca nu te-a vazut nimeni big grin si numai ai probleme cu aia nici in vecii vecilorbig grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e o problema foarte simpla, atat timp cat le veti permite sa faca asta o vor face."Legea junglei" intelege-o si pune-o in aplicare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele asa; bai baieti, daca santeti buni dativa la cei care vor sa se bata. nu la mine care nu vreau. sau va e frica? eu sunt om si gandesc.violenta nu ibntra in preocuparile mele fiindca o consider animalica.asa ca mergeti si va cautati alti parteneri de bataie.in ring.