| Humanist a întrebat:

Exista o metoda de a scapa de vecinii galagiosi? Sau macar ceva care sa ii motiveze sa nu mai faca atat de multa galagie? Vecinii mei de deasupra sunt foarte zgomotosi sad Sunt o familie de 3 persoane ( parinti si o fata adolescenta ). Zi si noapte fac numai galagie, dimineata de pe la prima ora le latra cainele, dupa -amiaza cand se intoarce fata lor de la scoala da muzica tare, si acum cateva zile s-a dus si tata la ei ca auzeam bocanituri si si-au cerut scuze ca ei bateau carnea pentru snitel ( era aproape ora 11 jumate - 12 noaptea ). Alteori mai vorbesc tare si au musafiri si rad la masa in bucatarie. Tata a spus ca nu vrea sa depuna plangere ca trebuie sa se semneze cu numele pe hartia aia ( proceusl verbal ) si nu are chef de scandal. E adevarat ca trebuie numele? Daca nu, as face chiar eu reclamatie la politie. Eu am bac-ul anul acesta si as vrea sa am linsite sa pot invata. Cum se procedeaza?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Suna la politie sau fa o plingere pentru perturbarea ordinii si linistii publice.

| iKronstadt a răspuns:

În cazul ăsta, dă-o dracu' de lege, că nu rezolvi nimic. Dacă n-ai sânge în tine, o să-ți toace nervii la infinit. Pune pe cineva să-i articuleze vecinului zgomotos o corecție fizică, pe care să o țină minte. Printre pumnii aplicați gingaș la măsele, executantul să-l sfătuiască să meargă mereu prin casă pe vârfurile degetelor. Simplu!

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Poti face plangere la politia locala.

| nouamm a răspuns:

Cu nesimtirea si cu legile noastre din romania........nu prea ai ce sa faci. daca chemi politia,risti sa'i deranjezi si sa te ia tot pe tine la intrebari ca de ce i'ai chemat doar pentru atat, ca daca in momentul asta cineva este furat, violat, s.a.m.d.
singura solutie este sa iei o bata de baseball si sa le tragi cate una in fata la fiecare(de la mic la mare sau invers)
am avut problema asta si reteta de mai sus a functionat pentru ceva timp(pana cand au avut nevoie de alt tratament)
glumesc, dar sincer nu prea ai ce face.
chiar daca semneaza procesul vb tot nu se schimba nimic.

| ronantheodor a răspuns:

Eu... am facut asa. Am luat o pusca d-aia' airsoft. Si BAM BAM BAM BAM in geam (nu s-a spart) pana s-au potolit.

| iKronstadt a răspuns (pentru ronantheodor):

Ce dracu' de geam are ăla? Că eu am spart un termopan cu un Sig Sauer de 6 mm (bile ceramice), acasă, accidental laughing Sau... pușca ta este mai slăbuță?

| ronantheodor a răspuns (pentru iKronstadt):

Nu e slabuta, ba chiar e puternica, mi se pare ca era un Tokyo Marui M4A1 SOCOM. Poate aveau antiglont?

| iKronstadt a răspuns (pentru ronantheodor):

laughing Păi, e destul de harnic modelul ăla. Cât despre geam, cred că au modelul " No Intelligence Inside" laughing

| ronantheodor a răspuns (pentru iKronstadt):

In cuvintele tale, numai adevar gasesc. (Yoda speaks)

| Loid760 a răspuns:

Dalaughing
Metoda este sa-ti aduci aminte cand erai tanar si erai betiv.Acum trebuie sa te muti la suburbie si sa lasi nebunii sa stapaneasca orasul!
Ah...am vazut la sf ca ai bac-ul.Pai du-te in bibliotecalaughing