| Ggjsp2 a întrebat:

Exista pedeapsa cu moartea in Romania?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din pacate e interzisa de belgienii de la bruxelles

| cristi202 a răspuns:

Nu exista, dar ar fi benefica pentru hoții aia mari...
Sau, mai explicit, o vorbă a tatălui meu: "Ada, Doamne un Tepes iară!"

| cristi202 a răspuns:

Deschide tu bine ochii, adormitule! happy
Am zis eu ceva de aia votați?

| Simpatic a răspuns:

Nu mai exista de multa vreme, cred ca ultimul pedepsit cu moartea daca nu ma insel a fost Ramaru.

Este necesara aceasta pedeapsa in opinia mea pentru criminali in serie si cei care fac crime cu cruzime...dar ce sa-i faci daca asta e democratia si jucam cum ne dicteaza niste mosi si niste babe > cei care conduc UE si dau legi europene la care toate statele membre se aliniaza, legea europeana avand o forta mai mare decat legea fiecarui stat in parte.

Sincer va spun ca mai bine eram comunisti, dar nu precum regimul din Rusia sau cel din Corean de Nord, ci mai degraba precum cel din China...mai lejer si cu multi hoti.

| Simpatic a răspuns:

Hoti mari nu sunt doar politicienii, sunt si slugile lor si patronii care le platesc fotoliile din parlament
Cand mai vezi baieti de bani gata ca alde GEW, peleu si meleu care se lauda cu masinile de basini prin Bucuresti, afla ca parintii lor au fost si sunt jeguri de hoti datorita carora tara asta este ultima din Europa si nu in primele cum ar fi fist corect
Parlamentarii sunt doar o mica parte a multitudinii de hoti care exista in tara asta.
Hoti sunt si aia care dupa 89 au ridicat imperii de miliarde de euro fara sa ridice 1 pai, tot castigul a fost a lor cu investitie minima, acum s-au ajuns si au afaceri legale> dinu patriciu, fratii dedeman, ion tiriac, becali si cati si mai cati, toate slugile masonilor, toate slugile politicienilor care au acum firme care intermediaza vanzare de gaze si curent a tarii si cati si mai cati.
Si daca ma intrebi pe mine, afla ca eu nu mai votez de multi ani, fac ceva pe politicieni, asa cum ei isi permit sa aiba drept de ABTINERE cand voteaza o lege, si eu ma abtin.

| sierra1 a răspuns:

Da! moartea de invidie și a caprei vecinului sunt incă in vigoare, chiar la maaaare modă

| Frank51 a răspuns:

Pedeapsa cu moartea este mai ușoară decât pușcărie.

| ReddY25 a răspuns:

Nu încă

| mastadont a răspuns:

Nu.

| Silwian a răspuns:

La cat de mult cresc preturile si mancarea care o mancam zilnic..Crede ma ca viata noastra este scurtata cu foarte multi ani! Deci in Romania speranta de viata este foarte scurta comparativ cu tarile din vest!

| SuperCoolDude a răspuns:

Traiul. big grin

Vorbind serios acum, dar pe langa subiec, exista tari in lume in care sinuciderea este pedepsita cu amenda si/sau inchisoare pana la 3 anihee hee

| Cousteau a răspuns:

DA. Exista pedeapsa cu moartea și în Romania pâna la începutul anilor '90, când s-a revizuit codul penal și de procedură penală.