| anonim_4396 a întrebat:

Heellllppp! un prieten a intrat pe "dark net" si a intrat intr un site cu pedofili cum taiau oamnei si altele....DOAMNEEE (plang in acest moment, serios!) si a intrat la un chat si a vorbit cu un pedofil si i a trimis imagini GROAZNICE! Si ne a scris adresa unde eram! ce putem sa facem? Peste 2 ore mergem la politie!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce sa faca politia? Sa va ia si pe voi la suturi, poate!

| CristianBerzerk12 a răspuns (pentru K0sti):

Ai dreptate, dacă acest caz este real, poliţia nu îi poate ajuta, doar dacă se întâmplă ceva real.

| EneCristian a răspuns:

Thor este in motor de cautare ce il mentine ferit, pe bune la ce te asteptai E DARK NET adica gasesti orice acolo, politia noastra nu va face nimic. In orice caz sugerez sa nu mai intrati acolo( nu e pentru oricine).

| Kampion a răspuns:

Ce bine imi pare ca a disparut woozie de pe net, numai prostii baga in cap la copiii de 8 ani

| CristianBerzerk12 a răspuns:

Asta primeşti dacă nu şti să umbli pe acel site,dacă vroia sa navigheze,putea dar nu să navigheze atâta,pe de altă parte,înainte sa fi intrat pe acel site, trebuia sa se informeze şi să ştie ce să faca.
Cea mai bună soluţie este să mergeţi la poliţie cu părinţii voştri.
Dar nu cred că vă va face prea mult rău din moment ce locuiţi în România.
Te rog, ţine mă la curent, am auzit şi eu de aşa cazuri, dar nu am văzut pe nimeni să se plângă de asta pe un site ca TPU. Sper că totul va fi bine
Succes.

| Manescu_Darius_1994 a răspuns:

Not funny...chiar nu e amuzant *si specific ca nu eu am intrat...in rest totul e ok...dar imaginile erau chiar ingrozitoare >sad nici nu stiu ce e "dark net si probabil am auzit de woozie* si prietenul meu a intrat pe "Tor" si ceva cu "onion" nu stiu

| Manescu_Darius_1994 a răspuns:

Jesus,lol chiar m am speriat, dar nu e nimic grav...sa speram
O sa ma informez cu "dark netu' asta" anyway nu e de ras, sunt cazuri reale in legatura cu lucrurile astea
Ms pentru cei maturi si nu au chef de glume...doamne ce a ajuns site ul asta... daca era o intrebare gen "am 9 ani si mi am bagat stiloul in ***, o sa fac un copil avatar? " mai ziceam dar e ceva serios...-.-