| dildozaurescu a întrebat:

Hei TPU nu stiu ce parere aveti voi despre treaba asta noua cu conspiratiile despre illuminati dar parerea mea este ca e doar un alt joc al guvernului deoarece mi se cam pare ca aceasta poveste ajuta oarecum bieserica deoarece daca stai sa te gandesti logic treaba cu illuminati diavolul si antihrist sunt doar idei promovate intens de religie! Am citit foarte mult despre aceste lucruri in ultima perioada si am ajuns la concluzia ca nu e chiar asa reala treaba precum pare! daca acesti oameni conduc lumea din umbra asa cum se spune de ce stiu toti copii de 12-13 ani despre planurile acestora? ASTEPT NISTE RASPUNSURI SERIOASE DE LA OAMENI CARE SUNT DOCUMENTATI IN LEGATURA CU ACEST SUBIECT!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre existenta lor si despre ce fac ei din umbra, trebuie aflat. Stiu deja acesti copii si nu numai dar in oarecare masura. bag picioarele in apa fierbinte introducandu-le incet, da? Lumea trebuie obisnuita cu acesti illuminati dar incet cu o oarecare, masura.Ei in acest timp vazand reactia mass media. Nu zic ca cred cu tarie in aceste facturi dar..exista.Am 41 de ani si stiu inca de la varsta de 18 ani de ei.

| 1cristian1990 a răspuns:

Sunt mai multe metode de a afla daca exista sau nu, eu iti spun doar 1 sau 2 si cateva idei! In primul rand traiam mult mai bine ca si acum daca nu existau ei, probabil ca aveam o technologie avansata si nu mai trebuia sa platim impozite si sa cumparam motorina si benzina pentru masini http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=8088 aici o sa gasesti mai multe despre ei in stanga gasesti toate titlurile, am mare incredere in acest site si daca vrei sa afli adevarul vei afla! Nu e tocmai vorba de religie e si asta dar prea putin, intr-adevar sunt satanisti baietii astia mai mari si se infiltreaza in toate domeniile religioase, sociale, politice si Mass-Media! Ei au metodele lor de a se infiltra, dtinand mass-media, detin manipularea populatiei! Mi-ar trebui vreo 2 zile sa iti povestesc de ei! Doar trebuie sa stii de planurile lor si sa nu intri in ele astfel te vei proteja, cum ar fi codex-alimentarius, chime-trails, rasboaiele, conflictele de pe planeta, reducerea la tacere a savantilor care vor sa faca ceva bun pentru omenire si tinandu-ne in aceasta groapa unde trebuie sa platim taxe si impozite sa traim de pe o zi pe alta ca sa nu avem prea mult timp sa ne gandim la ce fac ei! Acceseaza linkul pe care ti l-am dat iar pe urma pe situl respectiv vei gasi notiuni de spiritualitate si lucruri reale care s-au intamplat si se intampla pe planeta nostra! Vad ca esti un baiat destept si incepe sa ti se dezvolte constiinta, vazand aceste lucruri dar trebuie sa privesti de mai sus adevarul, religia e tot a lor, tot ei o conduc!