| Us_Mari_1997 a întrebat:

Hey. Daca ascult muzica data tare in masina primesc amenda?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Amenda? De ce? Poti sa asculti manele la maxim mergand prin oras fara sa zica nimic. Dar asculta si tu Florin Salam, Nicolae Guta sau orice alta muzica.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca deranjezi sau nu linistea publica.
Daca o faci si esti reclamat poti fi amendat, in baza L.61/1991, rep. in 2014.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, poți primi amendă.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Daca esti reclamat.

| maaluuu a răspuns:

DA, POTI PRIMI AMENDA. DEPINDE DACA TE PRINDE :d si mai ales daca te afli intr-o zona in care deranjezi unele persone sau este seara.

| IonelaaYoni a răspuns:

Nu din cate stiu. Nu am primit nici una pana acum datorita muzicii. laughing) stai linistit