| Geo1122ab a întrebat:

Hey TPU.
Vreau să aflu nişte detalii despre cazier. Cum se poate face, unde se face, ce acte sunt necesare? Vreau un răspuns cât mai detaliat, fiindcă nu am avut încă de a face cu asta.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la orice sectie de politie care are serviciu de cazier (verifici pe net) cu buletinul de identitate. Acolo iti vor da o cerere (o poti descarca de pe net) si, dupa ce o depui, in maxim 10 minute iti vor da cazierul tau juridic.