| Anonimul151 a întrebat:

Mă puteți ajuta va rog cu legea, care specifica ce produse (lista produselor), pe care ai voie să le vinzi la un vending machine (automat produse) sau chiar chioșc, intr-o unitate de învățământ, unitate școlară fie școală, liceu, facultate etc...

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E mai usor sa afli ce nu poti vinde

https://www.portalinvatamant.ro/......-7512.html

| Anonimul151 explică (pentru Wr3nch):

Îți mulțumesc pentru răspuns.

La liceul meu, există un chiosc ( în curtea liceului ), în care se vând fix aceste produse pe care nu au voie să le comercializeze, de ce? Și nu numai în liceul unde sunt eu, ci și în alte unități școlare. Ei cum au voie? Și culmea că predau și inspectori școlari care nu zic absolut nimic... Ei au voie să vândă? Sau au făcut ceva acte, aprobări pentru a putea vinde?

Sau cel mai probabil o fac ilegal, pe riscul lor...

| Wr3nch a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu au voie. Dar dai un leu si se inchid ochii.