| Anonimul8091231 a întrebat:

Bună. Îmi puteți spune..., tipuri de afaceri mici, la care amplasezi de exemplu un aparat de genul vending machine cu mingi de cauciuc, etc într o societate școală etc.

Nu doresc acest tip de afacere. Doresc, alte idei, idei care ar prinde mai bine. Dar ceva tot cu amplasarea într un supermarket, într un loc aglomerat etc.

Ceva ce să nu coste exagerat de mult.

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

O afacere fițoșica
Primești mașina
Primești topinguri
Primești reclame
Primești Franciza
Primești totul mură în gură
Primești suport tehnic
Primești premix.primesti coca
Primești topinguri
Primești căoșuni primesri tot tot tot tot ce iti trebuie
Primești piese de schimb
Primești service
Primești un inginer electronist automatist industrial cu 23 ani de experiență diplome cunoștințe și abilități in caz de nevoie.
Totul la cheie
Tu doar să vinzi
http://www.fitosica.ro/

Ei iti pot da si cuptoare pentru covrigi si alte ustensile echipamente mașinării utilaje pentru horeca

Plus ca nu te doare capul cu service-ul reparațiile

Ei iti ofera si consultanță de la zero sa iti iei autorizații
Hârtogaraie birocrație se ocupă ei cap coadă fără să te doară pe tine capul cu nimic
http://www.fitosica.ro/

| Anonimul8091231 explică (pentru RxTx):

Pare bună ideea, însă nu prea aș vrea o afacere de genul, în alimentație publica, pentru că sunt multe riscuri. Doresc ceva, mic. Eu ma gândeam la amplasarea în locuri aglomerate, de aparate de vending cu suc de portocale ( automat ), adică bagi o bancnotă de 5 lei, și primești automat un par de suc de portocale de 250 ml. E ok ideea asta?

| RxTx a răspuns (pentru Anonimul8091231):

Succesuri!
Oamenilor clienților le este scârbă și nu au curaj să bea așa de la oricine
Marea majoritate a potențialilor clienți sunt scârbiți le este lehamite de asemenea aparate pentru ca ei au vazut la aparatele de cafea amplasate ilegal pe lângă florării cum se stergeau cu cârpe jegoase

Oamenilor le este scârbă pentru că de mult prea multe ori au văzut oameni care cărau găleți ca de lături pentru a igeniza aparate

Oamenilor le este scârbă pentru că de multe ori chiar la ei in firma sau in casa au venit unii ce livrează apa si ofera dozatoare in chirie si au șters cu niste șosete împuțite aparatul spunând că ii dace igienizare

Acum sa mai vorbesc despre cei ce lucrează in domeniu unii sunt ok dar altii daca scapă o ștampilă în oala cu lapte de la un aparat dinasta care vinde lapte proaspăt crud bag mâna după ea și o scot din oala cu lapte si tot las laptele sa se vândă la fraieri

CLIENȚII NU CRED CA AR VREA SA BEA AȘA AIUREA FĂRĂ BON să știe pe cine să tragă la răspundere in caz de ceva

Si oricum se numește evaziune fiscală ca nu ii dai bon la client

Daca vine un control si vrea sa vada pe paharul clientului cine a produs acel lichid
Ce chimicale conține
Care este termenul de valabilitate
Când expiră

Cum protejezi aparatul sa nu intre gândaci in el?
Eu cred ca o sa dai faliment inainte sa apuci sa incepi