| All4QuestionS a întrebat:

Mama mea este in Uk, nu are cum sa vina in tara si ea vrea ca sa ma imputerniceasca pe mine sa pot angaja un avocat in numele ei,pentru ea, iar eu inca o data sa imputernicesc tot in numele ei avocatul sa o reprezinte in instanta fara ea. Este posibil asta, la un notariat? Si de asemenea este posibil ca ea sa ma imputerniceasca pe mine ca sa pot face imprumut la banca in numele ei?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mama ta iti poate trimite o procura speciala prin care te imputerniceste s-o reprezinti in instanta si sa angajezi un avocat care s-o reprezinte.
In ce priveste banca nu cred ca o sa accepte dar te poti interesa la cateva banci.
Mama ta poate face procura la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) din M.B. si ti-o trimite prin posta sau curier.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate o sa-ti raspunda Ioandelasal! Este singurul care-ti poate da un raspuns bun. In privinta imprumutului, nu poti face nimic. Nu se poate asa ceva!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cunosc un caz din vecini, fiica căsătorită si plecata in Spania și-a împuternicit mama sa o reprezinte in instanta pentru ca era in divorț cu soțul. Si a reprezentat-o pana la sfârșit când i-a divorțat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc ca poti face imprumunt in numele altei persoane.

| christall a răspuns:

Din cate stiu eu..mama ta trebuie sa faca acolo o imputernicire, la consulat daca nu ma insel..in care sa scrie pentru ce te imputerniceste. Sa ii trimiti datele din buletin.