| GaNgSty a întrebat:

Mi s-a furat telefonul. hotul este de la mine din liceu. i l-am dat sa dea un apel iar apoi a fugit cu el. am facut reclamatie la politie si urmeaza sa vina politia la scoala.

Ce se va intampla? ii va lua dosarul si se va duce la el acasa?

Daca nu are telefonul ii da amenda iar eu nu ma aleg cu nimic?

Sau va trebuii sa plateasca telefonul?

Daca va trebuii sa plateasca telefonul si nu are de unde ce se va intampla?

Este major.

Daca el zice ca nu are bani? cum mai pot recupera banii?
Funda!

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

La tine e putin diferit de ce mi s-a intamplat mie. Eu nu stiam cine mi-a furat telefonul, stiam doar ca e din clasa. Cred ca o s-a cam trebuie sa divedesti ca ti-a furat telefonul sau... s-ar putea ca ala sa iti dea telefonul si sa spuna ca l-a imprumutat. Daca totusi nu ti-l da o sa trebuiasca sa dovedesti cumva ca ti l-a furat, poate l-a vazut cineva cand l-a luat, nu stiu. Dupa ce ai dovedit ca el l-a furat ori ti-l da inapoi ori iti da banii pe el. Totusi era mai bine sa nu mergi la politie, mergeai la el acasa, vorbeai cu parintii lui si ori le luai ceva din casa ori de dadeai foc la casa.

Răspuns utilizator avertizat
| bebeusha123 a răspuns:

Din cate stiu de la tata..lui ii se va face dosar penal pentru furt si inselaciune si tu iti vei recupera ori bunul ori dauna(exprimata in bani) oricum tu iti vei recupera paguba

| GaNgSty explică (pentru bebeusha123):

Pai o sa zica ca nu are bani. ii da amenda si gata sau il baga la puscarie. de unde recuperez eu banii daca nu are? si chiar nu are

| Rockett a răspuns:

Dai Politiei o Dovada ca telefonul iti apartine certuficat de garantie ceva cu care ai eisit din magazin si daca stii hotul iti va plati telefonul de 3 ori mai mult daca nu ti-l va da inapoi.