| GaNgSty a întrebat:

Mi s-a furat telefonul. hotul este de la mine din liceu. i l-am dat sa dea un apel iar apoi a fugit cu el. am facut reclamatie la politie si urmeaza sa vina politia la scoala.
Ce se va intampla? ii va lua dosarul si se va duce la el acasa?
Daca nu are telefonul ii da amenda iar eu nu ma aleg cu nimic?
Sau va trebuii sa plateasca telefonul?
Daca va trebuii sa plateasca telefonul si nu are de unde ce se va intampla?
Este major.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Wulf a răspuns:

Daca nu are bani, te poti despagubi prin dif. lucruri din casa lui care crezi ca ar putea avea valoarea echivalenta cu cea a telefonului.

3 răspunsuri:
| ClauA17 a răspuns:

Pai sigur iti vei recupera telefonul si cred ca poti sa ceri despagubire cat vrei tu.

| GaNgSty explică (pentru ClauA17):

Cum sa recuperez telefonul daca l-a vandut? Si daca nu are bani sa imi dea in caz ca nu-l mai are?

| ClauA17 a răspuns (pentru GaNgSty):

Pai trebuie sa aiba bani.

| Wulf a răspuns (pentru GaNgSty):

Daca nu are bani, te poti despagubi prin dif. lucruri din casa lui care crezi ca ar putea avea valoarea echivalenta cu cea a telefonului.