| paul365 a întrebat:

O persoana poate sa-si vanda casa daca o alta persoana are adresa de buletin pe acea adresa?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice proprietar poate sa-si vanda casa, chiar daca a primit acolo o alta persoana, indiferent cu ce titlu.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Daca cel care vinde este proprietarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel ce detine proprietatea in acte face ce vrea cu ea

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Absolut.

| M0d3rN a răspuns:

Normal, asta numai daca persoana care vrea sa vanda casa este proprietar in acte.

| paul365 explică (pentru M0d3rN):

Persoanan care vrea sa-si vanda casa este proprietar in acte iar cealalta persoana are numai actele pe acea adresa dar este plecata din tara.