| Gizy a întrebat:

OFER FUNDA! Ce se poate intampla daca circul cu un scuter de 49 cc fara ITP si fara asigurarea obligatorie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa savarsesti 2 contraventii si poti fi amendat si amenzile sunt mari.

| Gizy explică (pentru Ioandelasal):

Primesc ceva puncte penalizare, imi pateaza* permisul cu vreo ceva daca nu am itp si asigurare la scuter, amenda fiind contraventionala la primarie, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gizy):

Nu, doar ca se retine certificatul de inmatriculare si placutele cu numarul, pana la prezentarea actelor privind efectuarea ITP si incheierea politei de asigurare.

3 răspunsuri:
| Mada402 a răspuns:

Police.